Ankara’lılara müjde 2018’de toplu taşıma ücretlerine zam yok

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, göreve geldikten sonra ilk canlı yayına A Haber ekranlarında çıktı. A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ün sorularını yanıtlayan Başkan Tuna; “2018 yılında EGO toplu taşıma ücretlerine zam yapılmayacak” dedi.


Göreve gelmesinin ardından Başkent’lilerin talep ve isteklerini dikkate alarak yeni kararlara imza atmaya devam eden Başkan Tuna, 24 saat kesintisiz ulaşım hizmeti ve Ankarakart’ta bakiye aktarımı müjdelerinin ardından Ankara’lılara yeni bir müjde daha verdi. 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçları ücretlerinde zam yapılmayacağını açıkladı.

Başkan Tuna, ulaşımdan, kentleşmeye kadar Ankara’da hayata geçirilecek pek çok konu hakkında soruları yanıtladı. Başkan Tuna; “Ulaşıma 2018 yılı içerisinde zam yapmayacağız, çünkü vatandaşlarımız için ulaşım çok önemli. Ulaşım noktasında vatandaşımızı rahatlatmak istiyoruz” dedi.

Ankara halkına modern ve kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaların devam ettiğine vurgu yapan Başkan Tuna’nın ulaşımla ilgili ikinci müjdesi ise indirime yönelikti. Tek binişlik AnkaraKart fiyatlarında da indirim yapıldığını ifade eden Tuna; “Tek binişlik kartları 4 liradan 3 liraya indiriyoruz. Ankara’ya turist gelsin diye çaba sarf ediyoruz. Gelen misafirlerimiz için ve cebinde yeteri kadar parası olmayan vatandaşlarımız için böyle bir karar aldık. Tek binişlik kart daha önce 4 TL’ye alınıyordu bundan sonra 3 TL olacak. Daha da indirmeyi istedik ama maliyetinden dolayı ancak kurtarıyor. Ulaşıma zam yapmayacağız. Vatandaş işe gidiyor, okula gidiyor. Ulaşım elzem; ulaşım sosyal bir konu. Ulaşımdaki sübvansiyonu devam ettireceğiz. Diğer harcamalardan kısacağız”diye konuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar