Apaydın: “Raylarda Engel Yok!”Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve hükümetlerimizin desteği ile 2003 yılında başlayan demiryolu seferberliği tüm hızıyla devam ediyor.

Bugüne kadar demiryollarına yaklaşık 64 milyar lira yatırım yapıldı.

Bu yatırımlarla, yüksek hızlı tren projeleri başta olmak üzere çeken ve çekilen araçların modernizasyonu, mevcut hatları yenileyerek elektrikli ve sinyalli hale getirilmesi, şehir içi ve şehirlerarası modern yolcu treni işletmeciliği ile tarihi ve kültürel mirasımız gar istasyonlarımızın aslına uygun olarak restore edilmesine kadar çok sayıda projeyi hayata geçirdik.

Söz konusu projelerimizi “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesini şiar edinerek, insan temelinde yapıyoruz.

Bu amaçla hızlı, konforlu ve emniyetli modern ulaşım hizmetlerimize engellilerimizin en kolay ve en hızlı şekilde erişimlerini esas alıyoruz. Yeni bina ve tesislerimizin yanı sıra mevcut bina ve tesislerimizi de engellilerimize göre projelendiriyoruz. Teşekkülümüzün tüm imkânlarını onların sosyal ve kültürel faaliyetleri için seferber ediyoruz.

Geleceği birlikte inşa etmekten onur ve gurur duyduğumuz engellilerimizin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün hayırlı olmasını temenni ediyorum.

İsa APAYDIN
TCDD Genel Müdürüİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.