Başbakan’dan Antep-Kilis-Halep hızlı demiryolu açıklaması!Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kilis 6’ncı Olağan Kongresi’ndeki konuşmasında, Antep-Kilis-Halep hızlı demiryolu projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım, Suriye ile ilişkilerin iyi olduğu dönemde Antep-Kilis-Halep hızlı demiryolu projesine karar verdiklerini, ilişkilerin normalleşmesi halinde demiryolu projesini yapacaklarını ifade ederek proje hazırlıklarının devam ettiği bilgisini verdi.

AK Parti olarak tutamayacakları hiçbir sözü vermediklerini, verdikleri her sözü ise yerine getirdiklerini dile getiren Yıldırım, şunları ifade etti:
“15 yıldır insanımızın sıkıntılarını gidermeye yolunda büyük gayret sarf ettik. Dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürdük. Sorunları torunlara havale etmedik, anında çözdük, dertlere derman olduk. Eskiden kendi imkanlarıyla hastaneye gelen hastayı bile kabul etmeyen, geri çeviren hastane yönetimleri vardı. Şimdi artık en ücra köşedeki vatandaşımıza bile ulaşan, gerektiğinde helikopter, uçak gönderen, hastasına, insanına sahip çıkan, değer veren bir Türkiye var. Bu Türkiye AK Parti’nin, sizin eserinizdir.”

Yıldırım, Türkiye’nin her köşesinin bir şantiye haline geldiğini ve geleceğinin inşa edildiğini söyledi.
Türkiye’ye 15 yılda yapılan yatırımları anlatan Yıldırım, bölünmüş yolu 25 bin kilometrenin üzerine, hızlı tren hattını ise bin 500 kilometreye çıkardıklarını vurguladı.

ANTEP-KİLİS-HALEP HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ
Kilis’e ulaşım konusunda yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Yıldırım, “Biliyorsunuz, Suriye ile bir zaman ilişkilerimiz iyiydi o zaman bir karar vermiştik, Antep-Kilis-Halep hızlı demiryolu. Unutmuş değiliz, vazgeçmiş değiliz. İnşallah Suriye’de de işler yoluna girdiğinde bu demiryolunu da yapacağız. Proje hazırlıklarını da yaptırıyoruz, hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.