Başkentray Yenikent Bölgesine UzanacakTCDD’nin, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığı ‘Başkentray’ın Ankarakart sistemine entegrasyonu’ protokolüne katılan TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, yaptığı konuşmada “Başkentray’da yüzde 90 ilerleme sağladık. İnşallah yüksek hızlı trenlerimizle birlikte banliyölerimiz mart ayının ilk çeyreğinde çalışmaya başlayacak. Çekirdek yüksek hızlı tren ağımızın merkezi olarak gördüğümüz Ankara’da hizmete açtığımız Yüksek Hızlı Tren Garı, Başkent’e yeni bir çehre ve kimlik kazandırmıştır. Etimesgut Emirler’de Avrupa’nın en modern ve en çevreci Yüksek Hızlı Tren Bakım Garı’nı inşa ettik. Bu projemizle birlikte Ankaralılara metro standardında demiryolu ulaşım hizmeti vermek üzere Başkentray projesinin sonuna geldik.

5 DAKİKADA BİR BAŞKENTRAY
Proje kapsamında Ankara-Kayaş arasında 4, Ankara-Marşandiz arasında 6 ve Marşandiz-Sincan arasında 5 hatlı yeni demiryolu inşa ediyoruz. Emirler’e YHT Batı Aktarma Gar’ını da içeren Başkentray projesi hizmete girdiğinde Sincan-Kayaş arasında her 5 dakikada bir banliyö işletilecek. Şehiriçi trafiğine nefes aldıracak proje günlük 500 bin yolcuya hizmet edecek. Ankaralıların ulaşım hizmetlerine en hızlı ve ve en kolay şekilde erişimini sağlayacak Ankarakart’ın Başkentray’da da entegrasyonunu içeren protokolün kuruluşlarımız ve Ankaralılar için hayırlı olmasını diliyorum.”

YENİKENT BÖLGESİNE DE BANLİYÖ HATTI UZANACAK
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ise yaptığı konuşmada, “Bugün Ankaramızda tek kartta bütün ulaşımı gerçekleştirmiş oluyoruz. Sadece mavi otobüslerde(halk otobüsü) bir durum var. Onu da inşallah kısa süre içerisinde bu karta bağlamış olacağız. Neticesinde de Ankara’da tek kartla bütün ulaşımı halletmiş olacağız. Sayın Genel Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyorum. Banliyö hatlarını çok modern bir hale getiriyorlar. Kısa süre içerisinde Başkentray hizmete girdikten sonra Ankara ulaşımına çok ciddi katkı sağlayacak. Sayın Genel Müdürümüz ve ekibinin büyük gayretleriyle inşallah Yenikent bölgesine de banliyö hattı uzanacak. Sincan’dan iki istasyonla da banliyö hattımız Yenikent’e devam etmiş olacak. Böylece Yenikent’ten Kayaş’a kadar ciddi bir ulaşım imkanını gerçekleştirmiş olacağız.”

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.