Beşikdüzü Teleferiğinin 4. ve Son Teli Çekiliyor

besikduzu teleferik
besikduzu teleferik

Karadeniz bölgesinin en uzun mesafeli teleferik hattının 4.cü ve son teli çekilmeye başlandı.. Beşikdüzü Teleferik Projesi için Hava şartları nedeniyle tamamlanma süresi 1,5 ay sarkan teleferik projesinin yıl sonuna doğru bitirilmesi planlanıyor.


Bölge turizmine büyük katkı sağlayacağı beklenen teleferik projesinde 55 kişi kapasiteli, iki kabinli geliş gidiş sistemi kullanılacak. Hava koşulları nedeniyle hizmete girmesi aksayan teleferik projesi için her biri 3 bin 600 metre uzunluğunda 40 ton taşıyıcı ve çekme halatı kullanılacağını belirtildi.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, ” Sıfırdan 535 metre rakımına çıkacağız. Yaklaşık 10 dakikalık seyahatle satte 250-300 kişiyi deniz seviyesinden Beşikdağı’na taşıyacağız. Sadece teleferik Beşikdağ’ında zirvede yapılacak olan sosyal tesisler ile buradan oraya gidenleri oraların cazibesini onlara göstereceğiz. Ayrıca o bölgede bizim yıllardır atıl duran Doğu Roma İmparatorluğu’ndan kalma kalıntılar var. Onu da gün yüzüne çıkarmaya çalışacağız” dedi.

Bıçakçıoğlu, Beşikdüzü teleferiğinin3-4 ay içinde hizmete girebileceğini söyledi.

Beşikdüzü Teleferiğinin 4. ve Son Teli Çekiliyor


İlk yorum yapan olun

Yorumlar