Günay, YHT Makinistlerini Kabul EttiAK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Yüksek Hızlı Tren Makinistleri ile TBMM’de bir araya geldi. Günay, makinistlerin talep ve önerilerini dinledi.

Makinistleri TBMM’ de ağırlayan Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, makinistlerin öneri ve taleplerini dinledi. Kendilerinden konu ile alakalı bir dosya alan Günay, bu talepleri ilgililer ile paylaşacağını ve takipçisi olacağını belirtti. YHT makinistleri, Günay’a taleplerini 5 ana başlıkta iletti. Bunlardan biri YHT makinist ünvanının değiştirilmesi ve ücreti talebiydi. Diğerleri ise hız tazminatına yeni düzenleme yapılması, harcırah yönetmeliğine YHT şef makinist ünvanının eklenmesi, yıpranma hakkının geri verilmesi, YHT makinistleri görev, yetki ve sorumluluklarının tanımlanması şeklinde sıralandı.

Reklamlar1 Comment

  1. makinistlerin vekile gitmesi yanlıştır,makam atlamadır..kurala aykırıdır.öncelikle kurumun yetkililerine gitmeliydiler..50 yıl evvelki makinistlerin çilelerini bilselerdi talepleri daha hafif olurdu.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.