İBB dev yatırımlarını lise öğrencilerine anlattıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Meslek Lisesi öğrencilerinin Büyükşehir yatırım ve projelerini yakından tanımalarını sağlamak üzere teknik içerikli Beyaz Gezi düzenledi.

İBB Halka İlişkiler Müdürlüğü’nün düzenlediği gezi kapsamında, Mesleki ve Teknik Lise öğrencileri bir yandan Büyükşehir yatırımlarını görme diğer yandan büyük projeleri yakından inceleme fırsatı buldu.

İlk aşamada Güngören, Ataşehir, Bağcılar ilçelerindeki Mesleki ve Teknik Lise öğrencilerinin katıldığı teknik geziyi kültürel içerikteki ziyaretler takip etti. Teknik içerikli bölümde öğrencilere Mecidiyeköy – Mahmutbey Metrosu, İstanbul Halk Ekmek Fabrikaları, İSKİ Atıksu Arıtma Tesisleri, İSTAÇ Katı Atık Toplama Merkezi gezdirildi. Yatırımlar konusunda öğrencilere proje uzmanları tarafından özel sunumlar yapılarak merak ettikleri sorular cevaplandırıldı.

Gezinin kültürel içerikli bölümünde Miniatürk Park Alanı ve Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni gezen öğrenciler keyifli dakikalar geçirdi. Mesleki ve teknik eğitimin Türkiye geleceğinde stratejik önem taşımasından dolayı Büyükşehir olarak gereken önemin verilmesinden memnun olan öğrenciler önce teknik ardından kültürel kapsamlı gezi ile unutulmaz bir gün yaşadı.

Beyaz Gezi organizasyonu ile İBB’nin geleceğe yönelik proje ve yatırımları konusunda önemli görevler üstlenmesi beklenen Meslek Lisesi öğrencilerinin bugünden bir şehircilik bilincine sahip olması hedeflendi. Mesleki gelişimlerine katkı sağlaması da amaçlanan geziler ile gençlerin eğitimine destek olan İBB çalışmaları takdirle karşılandı.

Yoğun içerikli gezi sonrası öğrenciler kendileri için özel olarak hazırlanan hediyelerle uğurlandı. Beyaz Gezi organizasyonu kapsamında 3 ilçe ile başlayan teknik gezilerin İstanbul genelindeki tüm mesleki ve teknik liseleri kapsaması planlanıyor.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.