İETT Otobüslerinde Unutulan Eşyalar Açık Artırmaya ÇıkarılıyorİETT otobüslerinde unutulan eşyalar 15 Ocak 2018 Pazartesi günü, Karaköy Gar Binasında yapılacak açık artırma ile satışa çıkarılacak. İETT otobüsleri, duraklar, metrobüs araçları ve istasyonlarında unutulan ve yetkililere teslim edilen eşyalar kayıt altına alınarak bozulma ihtimali olanlar imha ediliyor, dayanıklı ürünler ise bir yıl süreyle bekletiliyor. Daha sonra yılın belli dönemlerinde oluşturulan komisyon tarafından açık artırma yöntemiyle satışa çıkarılıyor.

Bulunmuş eşya ile ilgili başvuranlara eşyanın nitelikleri, kaybolduğu tarih, yer ve saat gibi tanımlayıcı bilgiler sorularak iadesi yapılıyor. Kıyafet, ayakkabı gibi yeni eşyalar bir yılın sonunda Kızılay’a bağışlanıyor. Kullanılmış giysi ya da gıda gibi bozulma ihtimali olanlar ise imha ediliyor.

Dayanıklı, kullanılabilecek ve kıymetli eşya, bulunduğu andan itibaren bir yıl saklanıp, bir yıl sonunda komisyon nezaretinde değerlendirmeleri yapıldıktan sonra açık artırma usulü ile satışa sunuluyor.

Yolcu eşyasını bulmak için ne yapmalı?
Otobüslerde unutulan ve duyarlı vatandaşlarca fark edilerek şoförlere veya hat amirliklerine teslim edilen eşyalar, İETT’nin Karaköy’de bulunan kayıp eşya bürosunda muhafaza altına alınıyor. Eşyasını unutan yolcular www.iett.istanbul adresinden sorgulama yaparak ya da bizzat İETT’ye gelerek kaybettikleri eşyalara ulaşabiliyor.

BULUNMUŞ EŞYA MÜZAYEDESİ
Tarih: 15 Ocak 2018 (Pazartesi)
Saat: 09:00 – 12:00
Yer: İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü
Karaköy Gar Binası (Tünel’in Karaköy Girişi)

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.