İsa Apaydın’dan yeni yıl mesajıKıymetli Yolcularımız,

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Gece-gündüz, yaz-kış demeden, aşk ve şevkle hizmet eden personelimizle başarı dolu bir yılı daha geride bıraktık.

Doğu-Batı arasında barış ve kardeşlik köprüleri tesis edecek, dünyanın ve ülkemizin beklediği asrın projesi Kars-Tiflis-Bakü İpek Demiryolu ’nu insanlığın hizmetine sunduk.

Yüksek hızlı, hızlı ve konvansiyonel demiryolu hatların inşasını, mevcut hatların sinyalizasyonu ve elektrifikasyonunu tüm hızımızla devam ettirdik.

Konya YHT Gar ile Kars ve Konya(Kayacık) lojistik merkezlerinin temelini attık.

Kahramanmaraş(Türkoğlu) Lojistik Merkezi ile İzmir’de Tepeköy-Selçuk yeni demiryolunu hizmete açtık. Gaziantep’te GAZİRAY projesini başlattık.

Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle Hükümetimiz tarafından başlatılan yerli ve milli üretim seferberliği kapsamında önemli adımlar attık.

Milli Yük Vagonu, Milli Dizel Motor ve Milli Makas Taşıma Vagonu projelerini hayata geçirmeyi başardık. İlk Anahat Milli Elektrikli Lokomotifi E-5000 projesini başlattık.

161 yıllık Demiryolu tarihine altın harflerle yazılacak 2017 yılı başarısına imza atan demiryolu ailesinin her ferdini ayrı ayrı kutluyorum.

2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da halkımıza daha iyi bir ulaşım hizmeti sunabilmek için Bağlı Ortaklarımızla birlikte hummalı bir çalışma yürüteceğiz.

Başkentray, Etimesgut YHT Gar Kompleksi ve Konya-Karaman Hızlı Demiryolu ile Konya YHT Gar ve Erzurum Lojistik Merkezi’ni hizmete açacağız.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu ile Marmaray’ın devamı olan Gebze – Haydarpaşa, Sirkeci – Halkalı Banliyö projesini yılsonuna kadar tamamlamış olacağız.

Mevcut ve planlanan yüksek hızlı demiryolları üzerinde daha fazla hızlı, konforlu ve yüksek güvenlikli seyahat imkânı sunmak üzere 96 adet YHT setinin yerli olarak imalini içeren ihalesini gerçekleştireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılın yolcularımıza, TCDD ve Bağlı Ortaklıklarımızdan oluşan büyük demiryolu ailesine hayırlı olmasını diliyorum.

İsa APAYDIN
TCDD Genel Müdürü