Kamuda çalışan taşeron işçilere kadro KHK ile verilecekBu ayın sonuna kadar taşeron düzenlemesini çıkaracağının sözünü veren hükümet yasayı yetiştiremezse B planı olarak düzenlemeyi şu anda hazırlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname ile getirmeyi planlıyor. Meclis gelecek haftadan itibaren 9 Ocak’a kadar tatile girecek. Düzenleme ile yaklaşık 1 milyona kişi kadroya alınacak.

Düzenlemenin bu kadar gecikmesinin sebebi ise kapsam dışı kalan özel kanunla kurulmuş olan 69 kurumdaki 50 bin kişi için pazarlıkların sürmesi. Sendikalar bunların da kapsama alınmasını istiyor.

Kapsam dışı kalan bazı kurumlar şöyle: TCDD, TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ, TKİ, TTK, TPAO, Çay- Kur, AOÇ, BOTAŞ, TOKİ, Et ve Süt Kurumu, Eti Maden,-TEDAŞ, TETAŞ, TEİAŞ, EÜAŞ, MKEK, Milli Piyango, Sümer Holding, Merkez Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank, Kalkınma Bankası, Eximbank, TMSF, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Anadolu Ajansı, TRT, Borsa İstanbul, Devlet Malzeme Ofisi, Tİ-GEM, TMO, TİM, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş., Türkiye Denizcilik İşletmeleri.

Kaynak : www.yeniasir.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.