Ordu’da Toplu Ulaşım Araçları Artık Mor Beyaz

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ordu’nun yıllardır süren bir hayalini gerçekleştirmek için başlattığı Toplu Ulaşım Projesi öncesinde tüm araçlar mor ve beyaz renge bürünüyor. Ordu ilinde ilk kez hizmete girecek olan projeyle ilgili konuşma yapan Başkan Enver Yılmaz, “Şubat ayında toplu ulaşım projemizi başlatıyoruz. Tüm toplu ulaşım araçlarımız mor ve beyaz renkten oluşacak” dedi.


Ordu tarihinde ilk kez Şubat ayında uygulamaya geçecek olan toplu ulaşım sistemi için Altınordu ilçesine gelen yeni araçlar mor ve beyaz renge bürünüyor.

ARAÇLAR HAZIRLANIYOR

Başkan Yılmaz, 322 araçla hizmet veren mevcut dolmuş hatlarının yeni sistemle birlikte 177 yeni ve modern araçla halkın hizmetine sunulacağını söyledi. Başkan Enver Yılmaz, “Tamamlanan dönüşümle birlikte, hem konforlu bir ulaşım sağlanacak hem de şehir içerisindeki trafik yoğunluğunun önüne geçilecek. Şubat ayı içerisinde başlayacak olan Toplu Ulaşım Rehabilitasyon Projesi için ilimize gelen araçlar, Altınordu Karapınar Mahallesi’ndeki depolama alanına getiriliyor. Dolmuşçu esnafımızdan araçların mor ve beyaz olması yönünde bir isteğimiz vardı. Ordu’muza gelen tüm araçlar ilk olarak mor ve beyaz renge bürünüyor” diye konuştu.

16 ADET BÜYÜK OTOBÜS

Yeni sistemle ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, “Ordu’da 265 dolmuş aracı, 46 Sagra Meydan aracı ve 11 Kuğukent aracı hizmet veriyordu. Yeni dönemde ise şoför esnafımız konforlu ve farklı kapasitelerde 177 araçla hizmet verecek. Yeni sistemle birlikte 322 adet aracın 161 adedi 5,5 – 8 m aralığında, 16 adedi 8 – 10 m aralığında olmak üzere toplam 177 araca dönüştürülmesi sağlanacak ve Cumhuriyet Meydanı araçların toplanma merkezi olacak. 20 kapalı durak ile 400’e yakın durağın montaj çalışmaları tamamlandı. Şubat ayı içerisinde toplu ulaşım uygulamamızı başlatacağız. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar