TCDD’den Niğde’ye 9 üst geçitNiğde Valisi Yılmaz Şimşek Başkanlığında Başkanlığında Niğde Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, 2018 yılında Niğde’nin farklı bölgelerine yapılması planlanan üstgeçitler ve hızlı tren projesi ile Aktaş mevkiinde yapımı devam eden lojistik merkezi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Gündem maddelerini Demir Yolları yatırımlarının oluşturduğu toplantıya Vali Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan, Niğde Ticaret Odası Başkanı Şevket Katırcıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 2.Bölge Müdürü Mahmut Yetkin ve 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna ile TCDD bürokratları katıldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan Kırıkkale- Kırşehir- Aksaray- Ulukışla hızlı tren hattı projesi ve hattın güzergâhı konularının masaya yatırıldığı toplantıda, yine Niğde’de son yıllarda yaşanan trafik sorununa büyük ölçüde çözüm getireceği öngörülen üst geçit projeleri ele alındı.

Toplantıda konuşan Vali Şimşek, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız tarafından yatırım programına alınan projelerin hangi aşamada olduğunu takip etmek, ilimizde yapılması planlanan demir yolu yatırımlarını izlemek, yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirmek üzere gerçekleştireceğimiz toplantı, inşallah Niğde’miz için güzel gelişmelere vesile olur” dedi.

Niğde’nin farklı bölgelerine yapılacak olan 9 adet üstgeçit projesinin TCDD tarafından yatırım programına alındığını belirten Vali Şimşek, üstgeçitlerin 2018 yılı sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını vurguladı.

Aktaş mevkiinde yapımına devam edilen lojistik merkezi hakkında bilgilerin ve çalışmaların paylaşıldığı toplantı, katılımcıların görüşlerini bildirmesi ile son buldu.