TCDD Taşımacılık 88 İşçi Alımı Başvuruları BaşladıTCDD Taşımacılık işçi alımı başvuruları başladı. İŞKUR ilanlarının yayımlanmasıyla birlikte TCDD Taşımacılık 88 kamu personeli alımına başvuru sayfası açıldı.

TCDD Taşımacılık personel alımı başvuruları başladı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden ilanların yayımlanmasıyla birlikte başvurular başlamış oldu. Bu kapsamda TCDD Taşımacılık bünyesine 88 kadrolu işçi alımı yapılacak. Kamu personeli alımına lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak.

TCDD Taşımacılık işçi alımı, tren teşkil işçisi pozisyonunda yapılacak. İstanbul, Ankara, Malatya, Elazığ, Sivas, Kütahya gibi pek çok ile yapılacak personel alımı için her ile ve işyerine farklı sayıda kontenjan verildi.

İşçi alımına meslek lisesi mezunları başvuru yapabilecek. Buna göre raylı sistemler işletme, raylı sistemler elektrik elektronik, raylı sistemler inşaat, raylı sistemler makine ve raylı sistemler mekatronik bölümlerinden mezun adayların başvuruları alınacak.

Başvuru şartları arasında ayrıca 2016 yılı KPSS puanının en az 60 olması şartı da yer alıyor. Bunların yanı sıra ataması yapılan personelin, atandığı işyerinde en az 5 yıl süreyle görev alacağı ve yer değiştirme talebinde bulunamayacağı uyarısı yapıldı. Bu nedenle tercih yapmadan önce işyerinin ve çalışma koşullarının görülmesi tavsiye edildi.

TCDD Taşımacılık kamu personeli alımı başvuruları 21 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek. Bu tarihe kadar adayların İŞKUR aracılığıyla başvuru işlemlerini yapmaları gerekiyor. İŞKUR iş arayan sistemi üzerinden ilanlara ve daha detaylı bilgiye ulaşılabilecek. İlan metnine ve illere göre kontenjan sayılarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Kaynak : www.mymemur.com.tr