TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Kurt’un Yeni Yıl MesajıTaze umutlar, heyecanlar ve beklentilerle yeni bir yıla daha giriyoruz. Geride bıraktığımız 2017 yılında ülkemiz her türlü engellemelere ve zorluklara rağmen ekonomik büyümesini istikrarlı bir şekilde devam ettirdi.

Her alanda olduğu gibi demiryolu sektöründe de uğurladığımız yılda çok önemli gelişmeler ve ilkler yaşandı. Demiryolu sektörünün serbestleşme süreci kapsamında TCDD Taşımacılık A.Ş. 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle faaliyetlerine başladı. 161 yıllık bilgi ve deneyimini yeni iş görme zihniyetiyle harmanlayan Şirketimiz, vatandaşlarımıza hızlı, güvenli ve dünya standartlarında hizmet vermek, ülkemiz sanayisinin ihtiyaç duyduğu ucuz ve kaliteli lojistik ihtiyacını karşılamak amacıyla projeler üretmeye devam etmektedir.

1.yılını geride bırakan TCDD Taşımacılık AŞ, yolcu ve yük taşımacılığı ile lojistik hizmetlerinde ülkemizde ve bölgesinde bir marka olmak için azim ve kararlılıkla faaliyetlerini yürütmektedir. Bu süre içerisinde, gelir-gider dengesini düzeltme, maliyetlerini iyileştirme ve daha az finansman ihtiyacıyla müşteri ve paydaşlarına daha kaliteli hizmet sunmayı ana hedef olarak benimsemiş ve bu hedeflere adım adım yaklaşmaktadır.

TCDD Taşımacılık AŞ’nin başarısı demiryolu sektörünün başarısı olarak ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacaktır.

Bu düşüncelerle 2018 yılının ülkemize, milletimize, tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, Şirketimiz, sektörümüz ve tüm paydaşlarımız için yeni yılın kazançlı ve bereketli olmasını diliyorum.

Veysi Kurt

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.