TCDD Taşımacılık AŞ’den Vagon Sahiplerine UyarıERADIS -European Railway Agency Database of Interoperability and Safety- sitesinde yer alan Atölyelerle karşılıklı olarak ekli sözleşmenin imzalanması için 02-03/01/2018 tarihleri arasında Atölye Yetkililerinin, Zilyetlerle karşılıklı olarak imzalanması için de 08-26/01/2018 tarihleri arasında Zilyet Yetkililerinin Araç Bakım Dairesi Başkanlığında bulunmaları gerekmektedir.

29.01.2018 tarihinden sonra Bakımdan sorumlu Kuruluş olarak TCDD Taşımacılık AŞ ile sözleşmesi bulunmayan firmalara/teşekküllere/kurumlara/kuruluşlara (zilyete) ait vagonlara, bakımdan sorumlu Kuruluşu olarak hizmet verilmesi mümkün değildir.

Ayrıca 29.01.2018 tarihinden sonra Bakımdan Sorumlu Kuruluş olarak TCDD Taşımacılık AŞ ile sözleşmesi olmayan Atölyelerce yapılan tamir ve bakımından sorumlu olduğumuz vagonların tamirlerinin kabulleri de yapılamayacaktır.

Yük vagonları bakım yönetimi sözleşmesi için tıklayınız

Zilyet Sözlesmesi için tıklayınız

Reklamlar2 Comments

  1. 3.şahıs(sahibine ait)vagonlar :onarım için yetki almayan merdiven altlarında bakım/tamir yaptırmaları yasaklanmalı.özel şirket vagonları her bakım onarımından geçince TCDD nin yetkili kontrol -teknik-lemanlarca detaylı -ücret karşılığı- incelenmeli.

  2. vagon parca fiyatları var yanlız fattura yapma şekli tok.kar%? KDV%?işçilik saat kaç tl?

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.