Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu açılıyorTürkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olarak bilinen Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı, bugün açılıyor. 16 istasyondan meydana gelen Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı’nın saatte 65 bin yolcuya hizmet vermesi öngörülüyor.

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olarak bilinen Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle bugün açılıyor. Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı’nın temeli 2012’de atılmıştı. Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı olan 20 km’lik ÜsküdarÜmraniye- Çekmeköy/ Sancaktepe Metro Hattı’nın Türkiye’nin sürücüsüz ilk metro hattı olacağı bilgisini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, resmi Twitter adresinden açıkladı.

65 BİN YOLCUYA HİZMET VERECEK

16 istasyon ve 17 kilometre olarak hizmete girecek olan hat, vatandaşların güvenliği için de “peron kapı” sistemi kullanılacak. Üsküdar/Ümraniye- Çekmeköy/Sancaktepe Metro Hattı, tek yönde saatte 65 bin yolcuya hizmet verecek. Metro tamamlandıktan sonra ise Üsküdar-Sancaktepe arası 27 dakikaya inecek.

Kaynak : www.yenisafak.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.