Üçüncü Havalimanına 225 Bin Personel Alımı Yapılacak !Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamalarında üçüncü havalimanı kapsamında 225 bin kişilik istihdamın yapılacağını ifade etti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan üçüncü havalimanı inşaatını gezdi ve çeşitli denetlemelerde bulundu. Bakan Arslan denetlemeler sırasında istihdama ilişkin önemli açıklamalarda da bulundu. Konu ile ilgili olarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıklamalarında ilk etapta üçüncü havalimanının 100 bin kişiye istihdam sağlayacağını ve daha sonraki zamanlarda 225 bin kişinin istihdamdan faydalanacağını ifade etti.

HAVALİMANINDA 200 ODA OLACAK

Üçüncü havalimanı inşaatında incelemelerini bitiren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan gazetecilere çeşitli açıklamalar yapmıştı. Bakan Ahmet Arslan açıklamalarında söz konusu havalimanında 6 bin 200 oda olacağını bildirdi. Ayrıca Bakan Arslan üçüncü havalimanının içinde 9 bin kamera bulunacağını ve bu kameraların yolcunun, sistem üzerinden akıllı müdahalelerle yönlendirilmesi için de kullanılacağını kaydetti.

225 BİN PERSONEL ALINACAK

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan üçüncü havalimanı denetlemesinde havalimanının yakın zamanda faaliyete geçeceğini ve ilk etapta 100 bin kişinin işe alınacağını daha sonraki süreçlerde ise personel alım sayısının 225 bine çıkacağını ifade etti.

ADAYLARIN TALEPLERİ

Yapılan bu açıklamalarında ardından adaylar söz konusu alım ilanlarının ne zaman ve nerede yayımlanacağını araştırmaya başladılar. İlanların ne zaman yayımlanacağına ilişkin yetkililerden net bir açıklama yok ancak söz konusu ilanlar Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının resmi web adresi, Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi veya İŞKUR’un resmi web adresi üzerinden yayımlanacaktır. Söz konusu alımlar hakkında sitemize binlerce geri bildirim gönderildi. Gönderilen geri bildirimlerde genel şartların adayları zorlayacak şekilde belirlenmemesi talep edildi. Söz konusu ilanlar yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Kaynak : www.kamupersoneli.net