Sivas Valisi Gül: “Hızlı Tren 2019’da Bitecek”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sivas’a gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Vali Davut Gül, basın toplantısı düzenleyerek Erdoğan’ın Sivas temaslarını değerlendirdi.

Sivas’da görev yapan basın mensupları ile makamında bir araya gelen Gül, burada yaptığı değerlendirmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın stadyum yanında toplu açılışa katıldığını anımsatarak, 821 Milyon Lira değerindeki 53 tesisin açılışını gerçekleştirdiğini söyledi.

Erdoğan’ın Sivas temasları kapsamında valiliği de ziyaret ettiğini kaydeden Gül, 1999 yılında üçüz çocuklarına Recep, Tayyib ve Erdoğan adını koyan aile ile bir araya geldiğini ve ilimizle ilgili görüşmeler gerçekleştirdiğini kaydetti.

Gül, Cumhurbaşkanının 7 saate yakın Sivas’da kaldığını belirterek bunun Sivas’a verilen önemi gösterdiğini ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sivas’ın sorunlarını çok iyi bildiğini söyledi.

Sözlerine teşekkür ederek devam eden Gül, “Başta ilimizi şereflendiren Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ve ekibine teşekkür ediyorum. Sivaslılara teşekkür ediyorum. Sivaslıların karşılamasına, uğurlamasına, güler yüzüne teşekkür ediyoruz. Gerek toplu açılışın yapıldığı yerde, gerekse yol güzergâhlarında Sayın Cumhurbaşkanımıza gösterilen yoğun sevgi gösterisi hem kendisi hem de bizleri çok mutlu etti. Sivaslılar vefasını bir kez daha göstermiş oldu.” dedi.

Gül, sözlerine şöyle devam etti:

“Allah milletimizin ayağına taş değdirmesin. Onların sevgisi, bu muhabbeti olduğu müddetçe Sayın Cumhurbaşkanımız açılış töreninde açıkladığı gibi; şimdiye kadar yapılan 20 milyarın üzerindeki yatırımın çok daha fazlasını Sivas alır. Bundan hiç birimizin tereddüttü yok. Sivas’ın meseleleri belli bir takvim içerisinde çözülür. Zaten kamu yatırımlarında en çok pay alan 11 il içerisindeyiz.”

Basın mensuplarının hızlı tren hakkında ki sorularını da cevaplayan Gül, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, ‘Sivas’ın hızlı treni gecikmesin. Geciktirenlerden de hesap sorarım.’ demesi; bürokratıda, müteahhitide, siyasetçisi de herkes Sayın Cumhurbaşkanımızın bu talimatını kendi yönünden alıp, nasıl hızlandıracaksa bu talimatı yerine getirecek. Hızlı tren 2019 yılında inşallah bitecek. Bittiğinde de biz sadece İstanbul’a ulaşmayacağız. Aynı zamanda; İzmir’e, Afyon’a, Konya’ya, Eskişehir’e, Ankara’ya ulaşacağız. Onlar da bize ulaşacak. Yıldız Dağı’mız, termalimiz, balıklı kaplıcamız var. Daha çok ziyaretçi gelecek. Dışarıda milyonun üzerinde Sivaslı var. 1-2 yılda geliyorlarsa; alt yapımız, ulaşımımız güçlendiğinde yılda birkaç kere gelecekler.” ifadelerini kullandı.