CHP’li Göker, Başbakan’a Yüksek Hızlı Treni sorduCHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker Başbakan Binali Yıldırım’a Yüksek Hızlı Tren projesi hakkında yazılı soru önergesi verdi.

Burdur’dan geçtiği varsayılan Yüksek Hızlı Tren projesinin tüm Burdur kamuoyu tarafından yakından takip edildiğini söyleyen Göker, “Afyon’dan gelen hattın Üniversitenin ve Tugayın bulunduğu Burdur merkezinin by-pass edilerek, Isparta üzerinden Burdur’un Bucak ilçesinden geçeceği ve Antalya’ya ulaşacağı konuşulmaktadır. Kasım ayında konu üzerine açıklama yapan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Hızlı Tren Hattı güzergâhının Isparta üzerinden geçtiği doğrudur, bilgimiz var” diyerek konuyu açıklığa kavuşturmuştur.

CHP’li Vekil, “Son olarak 6. Olağan AKP İl Kongresi için Burdur’a gelen Başbakan Sayın Binali Yıldırım, Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar’dan gelen hızlı trenin Isparta-Burdur arasından Antalya’ya ineceğini ve projelerin devam ettiğini belirtmiştir” diyerek, vatandaşlarımızın kafalarında oluşan soru işaretlerinin giderilemediğini belirtti.CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verdi.

Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta-Burdur-Bucak-Antalya Yüksek Hızlı Tren Projesi ile ilgili çalışmalar ne aşamadadır?

Isparta ile Burdur arasında olduğu belirtilen bu yer neresidir?

Söz konusu proje Burdur merkezden geçecek midir?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanının söylediği gibi Burdur merkez by-pass edilecek midir?

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.