İzmir’de Yeni Yılın İlk Mesai Günü Ulaşım Felç OlduYeni yılın ilk mesai gününde deyim yerindeyse İzmir trafiği İstanbul’u aratmadı. Saatler 11:00 ‘i gösterdiğinde bile bir çok İzmirli iş yerlerine ulaşımdaki sıkıntı sebebi ile ulaşamadı. Ana ekseniyle tek yöne döndürülen güzergahlar sebebiyle oluşan trafik yoğunluğu hala devam ediyor.

Yeni yılın ilk mesai gününde iş yerlerine ulaşmaya çalışan İzmirliler büyük yoğunlukla karşılaştı. Mithat Paşa Caddesi, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Konak Tünelleri’ndeki trafik yoğunluğu İstanbul’u geçti. Gazi Bulvarı’nın tek yön olması ve bu sabah Fevzi Paşa’ya beton bariyerler yerleştirilmesi özellikle Alsancak yönüne giden araçlara çok zor durum yaşattı. Konak Tünelleri Yeşildere mevkii de trafiğin neredeyse tamamen durduğu yerlerden oldu.

Toplu taşıma araçlarını kullanan İzmirliler’de aynı yoğunluktan nasiplerini aldı. Normal şartlarda 5-10 dakika arasında sefer yapan İzban hatları bazı istasyonlarda 20 dakikada bir geldi. Metro yoğunluğu ise alışılmadık görüntüler yaşattı.

Haberin devamını okumak için tıklayın

Kaynak : www.egehaber.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.