Lojistik Koordinasyon Kurulunun 9. Toplantısı Gerçekleştirildi

Lojistik Koordinasyon Kurulu’nun 9. Toplantısı Gerçekleştirildi Ankara’da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka başkanlığında Lojistik Koordinasyon Kurulu’nun 9. toplantısı gerçekleştirildi.


Ankara’da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka başkanlığında Lojistik Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü İsa Apaydın, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt, Daire Başkanları Mehmet Altınsoy ve Safi Çatal katıldı. Dokuzuncusu gerçekleştirirlen Lojistik Koordinasyon Kurulu toplantısında, sektörün sorunları ve çözüm yolları masaya yatırıldı.

LOJİSTİK KOORDİNASYON KURULU NEDİR?

Lojistik Koordinasyon Kurulu 28 Ocak 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Başbakanlık Genelgesi ile oluşturulmuştu. “Taşımacılıktan Lojistiğe Dönüşüm Proğramı”nın eylem planında “Lojistik Strateji ve Kurumsal Yapılarının Oluşturulması” politikası çerçevesinde lojistik ile ilgili iş ve hizmetlerde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının üstlenecekleri rolleri belirlemek, müşterek konularda eşgüdüm tesis etmek, ortak karar alınmasını gerektiren hallerde prensip kararları almak ve lojistik mevzuatı düzenlemelerinin koordinasyonunu sağlamak üzere; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı’nın başkanlığında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı Müsteşarları ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı’nın katılımlarıyla “Lojistik Koordinasyon Kurulu” (kurul) oluşturuldu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar