OMÜ Tramvay Hattı Çalışmaları Minibüsçüleri Tedirgin Etti

Samsun Kurupelit-Fakülte Minibüsçüler Dernek Başkanı Bircan, raylı sistemin üniversiteye çıkarılması yönündeki çalışma karşısında tedirgin olduklarını belirterek, “7 yıldır mağdur ediliyoruz, sesimizi duyan yok ” dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin raylı sistemi Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne(OMÜ) çıkarma çalışması, Samsun Kurupelit-Fakülte Minibüsçüleri’ni tedirgin etti. Dernek Başkanı Bircan, sorunlarına çözüm üretilemediğini belirterek, kendilerinin 7 yıldır mağdur edildiğini söyledi.

Samsun’da Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 Ekim 2010’da Gar-OMÜ arasında hayata geçirilen Raylı Sistem, 17 Ekim 2016 tarihinde Tekkeköy-OMÜ arasındaki hattın açılması ile 31 km’lik hat üzerinde faaliyet göstermeye başladı. Bu süreç içerisinde Büyükşehir Belediyesi, raylı sisteme paralel yolcu taşıyan dolmuş ve minibüs hatlarının güzergahlarında kısıtlamaya gitmiş, OMÜ-Gar arasında yolcu taşımacılığı yapan hatların Liman kavşağını geçmelerini yasaklamış, Fuar Caddesi’ne yönlendirmişti. Şimdi ise Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemi OMÜ’ye çıkarılması yönünde inşaata başladı. Çalışma minibüs hat sahiplerini tedirgin etti.

ARTIK SESİMİZİ DUYUN
Samsun Kurupelit-Fakülte Minibüsçüler Dernek Başkanı Mustafa Bircan, “7 yıldır mağdur ediliyoruz. Sesimiz duyulsun istiyoruz.

Hafif raylı sistem, OMÜ’ye kadar çıkarılması gerçekleşirse bir sürü insanın işsiz kalacak. Samsun’da binlerce kişi bu meslekle hayatlarını idame ettiriyor. Bunun dışında araçların düzenli bakımlarını gerçekleştirdiğimiz sanayii de bu uygulamadan nasibini olumsuz bir şekilde alacak. Etkilenen sadece biz değil sanayi de olacak” ifadelerine yer verdi.

Kaynak : www.hedefhalk.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar