Sloven Demiryolu İşletmesi Koper Limanında Yavaş İlerleyişten Şikayetçi

Sloven demiryolu işletmesinin kargo kolu olan SŽ-Tovorni promet, Koper limanındaki yavaşlamanın etkilerinin hissedildiğini, limandan sevkiyatın düzensiz olduğunu ve müşterilerinin tren seferlerini iptal etmeye başladığını ancak mevcut ekonomik zararın tespitin yapılabilmesi için erken olduğunu,limandaki durumun mümkün olan en kısa sürede iyileşeceğini umduğunu belirtti.


Limandaki yavaşlama, liman işletmecisi Luka Koper’de bir sendika temsilcisinin iş sözleşmesinin sona erdirilmesi konusundaki anlaşmazlık nedeniyle tetiklendi. Liman işçilerinin kurallara bağlı kalarak işi yavaşlatmayı tercih ettikleri, bunun genellikle yavaşlamaya neden olan iş kurallarına sıkı sıkı sıkıya bağlı bir endüstriyel eylem türü olduğu basında yer alsa da Koper limanındaki sendika yetkilileri tarafından bu konuda herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

Liman operatörü Luka Koper’in yeni CEO’su Dimitrij Zadel ise; gemilerin diğer limanlara yönlendirilmediğini, en fazla bir gün gecikmeden bahsedildiğini ve kara nakliyesiyle telafi etmeye çalıştıklarını belirtmiştir.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar