Sümela Manastırına Teleferik Neden Yapılmıyor

baskan zorluoglunun gundeminde sumela teleferik projesi var
baskan zorluoglunun gundeminde sumela teleferik projesi var

4 yılını değerlendirdiği toplantıda konuşan Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan Sümela Manastırı’na teleferik projesi ile ilgili çarpıcı değerlendirmede bulundu.


Koçhan, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne göndermede bulunarak, “Bana versinler hemen yaparım” dedi.

Koçhan şunları söyledi;

“2015 maliyeti 6 milyon euroydu. Şimdi 7 milyon euro eder. Bugün 30 milyon yapsın. Gelen turist sayısı 1 milyon. Teleferike 10 lira verse herkes gelenler. Yılda 10 milyondan fazla kazanır. Bana versinler yarın yapayım. Senede 10 milyon kazanacak bir proje. Önce Sümela manastırına teleferik yapılması gerekir. En önemli bir proje olduğunu düşünüyoruz. Yapılacağına eminiz ama hızlanması lazım. Asla da doğayı bozmadan gişenin girişinden manastır altındaki karşılama yerinden yukardaki manastır karşısında seyir terasına ordan da manastır altındaki patika yola çıkacak. Bu proje hem Maçka hem Trabzon hemde Türkiye için çok önemlidir.”

Sümela Manastırına Teleferik Neden Yapılmıyor

Sümela Manastırı ile ilgili soruya Koçhan, “Bu konuyu Büyükşehire verdiler. 7-8 ay önce gündeme geldi. Proje takibinde öncelik sıralaması değişik. Onlarınki daha geride olabilir. Bana göre zaman kaybettik özeleştiri yapıyorum. Çok daha önce yapılabilirdi” diyerek cevap verdi.

Koçhan “Nato Üssü, Çakırgöl kayak merkezi ve Sümela Manastırı’na teleferik projeleri Maçka’yı ve Trabzon’u ayağa kaldırır” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.haber61.netsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar