TCDD Taşımacılık ve DEMARD’dan Eğitime Destek

TCDD Taşımacılık AŞ ve DEMARD işbirliği ile Ardahan’ın Çıldır İlçesine bağlı Aşık Şenlik Köyü Şehit Taner Karadeniz Ortaokulunda 11 bilgisayardan oluşan bilişim sınıfı ve kütüphane kazandırıldı.


Ardahan’ın Çıldır İlçesine bağlı Aşık Şenlik Köyü Şehit Taner Karadeniz Ortaokulunda TCDD Taşımacılık AŞ ve DEMARD işbirliği ile 11 bilgisayardan oluşan bilişim sınıfı ve kütüphane kazandırıldı.

Taşımacılık AŞ Sivas Bölge Koordinatörü Sönmez Sefercik, Demard Şube Başkanı Gültekin Boyuneğmez, okul yönetimi ve vatandaşların katılımlarıyla Çıldır Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu tarafından bilişim sınıfı ve kütüphanenin açılışı yapıldı.

10 Ocak Çarşamba günü yapılan açılış töreninde konuşan Çıldır Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu çocukların demiryolları ile ilgili düşüncelerini geliştirmek ve hep pozitif tutmak adına düzenlenen kampanyanın geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu, öğrencilerin meslek planlamalarında demiryollarının ön planda olacağını ve demiryolu sevgilerini artıracağının altını çizdi ve kampanyada emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Sivas Bölge Koordinatörü Sönmez Sefercik ise TCDD Taşımacılık AŞ’nin 1 yaşında olduğunu, başarılı bir hizmet yılını arkada bıraktığını ve demiryolu taşımacılığı alanında bir dünya markası olmak yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi. Trenin her zaman vatandaşlarımızın kalbinde ayrı bir yeri olduğunu, filmlere, türkülere ilham verdiğini ve özellikle YHT’lerden sonra demiryoluna olan ilginin daha da arttığının altını çizdi.

Günün anısına Çıldır Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu’na lokomotif motifli plaket verildi.

Bilişim sınıfı ve kütüphanenin açılışının yapıldığı Şehit Taner Karadeniz Ortaokulu Canbaz İstasyonu yakınında bulunuyor.


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar