TCDD’de Kaç Kişi Çalışıyor?

tren bileti telefon numarasi tcdd iletisim hatti
tren bileti telefon numarasi tcdd iletisim hatti

TCDD tarafından yayımlanan performans raporunda ilgili kamu kurumunda toplam kaç kişinin çalıştığı duyuruldu.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde bulunan ve faaliyetlerine ara vermeden devam etmekte olan TCDD yeni yatırımları ile demir yollarından milyonlarca kişiyi her sene farklı noktalara taşımaktadır. TCDD yatırımlarına devam ederken yıllık olarak kamuoyuna faaliyet raporları hakkında da bilgi vermektedir.

TCDD’nin resmi internet sitesi aracılığı ile kamuoyuna paylaşılan performans programına bakıldığında ilgili kamu kurumunda kaç personelin görev yaptığı öğrenildi. Peki TCDD bünyesinde kaç personel çalışıyor, TCDD’nin bağlı olduğu ortak kuruluşlarında da kaç personelin çalıştığı öğrenildi.

TCDD TOPLAM PERSONEL SAYISI

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının resmi internet sitesin verilen performans programına bakıldığında ilgili kurumda kaç kişinin çalıştığı görülmektedir. Buna göre TCDD’de kadrolu unvanlarda 644, sözleşmeli unvanlarda 8.034 ve işçi olarak 5.586 personel çalışmakta olup, toplam personel sayısı 14.264 olduğu öğrenildi. Yine TCDD’nin bağlı olduğu ortaklıkları hakkında da bilgi verildi.

Buna göre

  • TÜLOMSAŞ A.Ş.’de çalışan 1.450 personel
  • TÜVASAŞ A.Ş.’de çalışan 1.84 personel
  • TÜDEMSAŞ A.Ş.’de çalışan 1.227 personel
  • TCDD Taşımacılık A.Ş.’de çalışan 10.618 personel

personelin bulunduğu belirtilmiş olup ilgili veriler geçtiğimiz seneye aittir yani bu verilerde ki personel sayılarına 2017 yılında yapılan atamaların da eklenmesi gerekiyor. Ancak çok yüklü bir personel alımı gerçekleştirilmediği için yine ilgili kurumlardaki istihdam eden personel sayısı ortalama olarak bu civarlardadır.

Kaynak : www.isinolsa.comsohbet

1 Comment

  1. tüvasaş mevcudu 184 olmayabilir..tcdd de özveriyle çalşışan fedakar elemanlarvar.azınlıkta da olsa verimsiz kızakta parazit asalak uyuşuk bankamatık çalışanlar daa var..çalışanlar kuruma yeter.diğerleri başka kuruma aktarılmalı

Yorumlar