Başkentray Hattı Açılış İçin Gün SayıyorAnkara’da Sincan ile Kayaş arası çalışan banliyö trenlerini metro standartlarına yükseltmek için 11 Temmuz 2016’da başlanan çalışmalarda sona yaklaşıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhal Birdal ile TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın Ankaralıların büyük bir heyecanla beklediği Başkentray projesinde incelemelerde bulundu.

Sincan-Kayaş arasında 5 dakikada bir hizmet verecek olan Başkentray projesinin bitirilmesi için gece gündüz çalışan ekipler banliyö trenlerinin biran önce Ankaralılara hizmet vermesi için canla başla çalışıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhal Birdal, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü İsa Apaydın Kayaş-Ankara-Sincan arasında sona yaklaşılan Başkentray projesinde incelemelerde bulundu.

BAŞKENTRAY GÜNDE 200 BİN YOLCU TAŞIYACAK
Başkentray projesi hattı üzerindeki istasyonlar engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getirilirken ayrıca Sincan, Lale, Etimesgut, Hipodrom, Yenişehir, Mamak ve Kayaş istasyonlarında yolcuların gıda, kitap, gazete gibi ihtiyaçların rahatlıkla karşılanabiliceği istasyonlar inşa ediliyor. Ayrıca proje kapsamında Etimesgut ilçesi Emirler’e YHT Batı Aktarma Garı inşa edilecek. Başkentray günde 200 bin yolcuya hizmet verecek.

Kaynak : www.trenhaber.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.