5 Nisan’da Gerçekleştirilecek Olan 96 YHT Seti Alımı İhalesi İptal Edildi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünce (TCDD), 5 Nisan’da yapılacak saatte 250 kilometre hıza sahip 96 YHT setinin alımı ve üretimini kapsayan ihale, iptal edildi.


Birinci aşamada 20 adedi en az %10 yerli katkı payı ile komple imal edilmiş olarak ithal, 60 adedi en az %53 yerli katkı payı ile Türkiye’de TCDD’nin Eskişehir’de göstereceği arazi / TÜLOMSAŞ’da kurulacak tesiste imal, 16 adedi ise Milli YHT projesi dâhilinde en az %74 yerli katkı payı ile Türkiye’de TCDD’nin Eskişehir’de göstereceği arazi / TÜLOMSAŞ’da kurulacak tesiste üretimini kapsayan satın alma için yeniden ihaleye çıkılacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan bilgiye göre, 250 kilometre hıza sahip YHT setinin 96 adet alımına ilişkin belirli istekliler arasında 5 Nisan’da yapılacak ihalede iptal yoluna gidildi. Sektörden gelen talep üzerine alınan karar çerçevesinde, şartnamede yapılacak değişikliğin ardından yeniden ihale ilanı yayımlanacak.

Sanayi İşbirliği Programı’na ilişkin yönetmelik kapsamında 96 YHT setinin ön yeterlilik değerlendirmesine yönelik yeni ihale tarihi daha sonra açıklanak

İhale kapsamında

-96 Adet YHT Seti Temini
-Farklı versiyon YHT araçları için 30’ar kalem Yedek Malzeme Temini,
-2 (İki) adet Tam Ölçekli ve Hareketli YHT Simülatörü
-10 (On) adet Masa Tipi Simülatör ve 2 adet Eğitici Kontrol İstasyonu Temini
-Yerli Üretim ve Test Tesisi Kurulumu
-Belgelendirme +Tescil ve Tip Onay
-TOT + Teknik Destek -Bakım Onarım ve Temizlik Hizmet Alım İşi yapacaktır.

Yerli Üretim ve Test Tesisi Kurulumu Eskişehir’de yapılacak olup talep edilen mallar için teslim yeri Ankara olacaktır.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar