Başkan Işıklar: “Silivri’ye Metrobüsü Biz Getireceğiz”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın Silivri’ye yönelik metrobüs ve Kiptaş konusu ile ilgili açıklamalarını ‘talihsizlik’ olarak değerlendirdi.


Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın Silivri ilgili açıklamalarını değerlendirdi. Uysal’ın metrobüs ile ilgili açıklamalarını ‘talihsizlik’, Kiptaş konusunda ise ‘Silivri Belediyesi sosyal konut projesine karşı’ algısı yaratılmaya çalışıldığını ifade eden Başkan Işıklar, şu açıklamalarda bulundu:

IŞIKLAR: “SİLİVRİ’YE METROBÜSÜ BİZ GETİRECEĞİZ”

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Uysal Silivrimiz ile ilgili iki konuya dair talihsiz açıklamalarda bulunmuştur. Silivri’yi ve İstanbul’un batı yakasını cezalandırır nitelikli bu açıklamalardan ilki metrobüs konusuna ilişkindir. Toplu taşımaya yönelik açıklamasında Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri halkını cezalandırdığını üstü kapalı açıklayan Sayın Uysal kısa bir süre öncesinde de “Oy vermeyen yerlere metro yapılmayacak” gibi çok acı veren bir açıklamada bulunmuştu. Sayın Uysal’a söylenebilecek çok söz var elbette. Ancak polemik yaratmanın halkımıza bir yararı olmayacağı görüşündeyim. Metro ve metrobüs Silivri’mize en baştan getirilmiş olsaydı, İstanbul’un yoğun yerleşimi Silivri, Çatalca hattına yayılacak, 3. Köprü bağlantısı, Çanakkale otoyolu ile destek görecek ve İstanbul’un iç karmaşası ortadan kalkacaktı. Beylikdüzü’ne kadar çok yoğun insan trafiğinden söz ediyor kendisi ve Silivrililerin kendisini anlayışla karşılayacağını söylüyor. Bu yoğunluğu eşit biçimde dağıtmanın, alternatif yöntemlerinin olduğunun düşünülmemiş olması çok üzücü. Sayın Uysal, toplu taşımanın 2023 te Silivri’ye geleceğini düşündüklerini söylüyor, düşünmeyi bıraksınlar. İstanbul 2019’da bu sorunu CHP ile aşacak ve Silivri’ye Metrobüs 2020 yılında yolcu taşıyor olacak!”

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar