Locman Filmi’nin Özel Gösterimine Demiryolculardan Yoğun İlgiDemiryolları Makinistler Derneği (DEMARD) ve Demiryol Meslek Okulu Mezunları Derneği (DEMOK)’un ortak düzenlediği LOCMAN Filmi’nin özel gösterimine yoğun ilgi vardı.

Film gösterisine TCDD Taşımacılık A.Ş. Ege Koordinasyon Müdürü Habil Emir, TCDD 3.Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Çiçek, TCDD Yol Bakım Onarım Servis Müdürü Murat GÜRBÜZ, Malzeme Servis Müdürü Alparslan Kara, Trafik Koordinasyon Baş Kontrolörü Mehmet Özalp, Hukuk Müşaviri Faik Güler, Halkapınar Araç Bakım Atölye Müdürü Hasan Ali Çakır, Halkapınar Araç Bakım Depo Müdürü Muammer Karasu, Halkapınar Araç Bakım Motorlu Depo Müdürü Mestan Dalan, Türk – Ulaşım Sen İzmir Şube Başkanı Kazım Sayın, Memur-Sen İzmir Şube Başkanı Ahmet Özdemir, Dekad Şube Başkanı Cahit Gürün ve birçok izleyici katılım sağladı.

Gösterimin başında söz alan DEMARD şube başkanı Aziz DAĞLI yoğun katılımdan memnun olduklarını ve her ne kadar TCDD ve TCDD Taşımacılık A.Ş olarak ayrılsakta birlik ve beraberliğimizin hiçbir zaman bozulmayacağını belirtti. DEMOK Başkanı Yakup DEMİR de Demiryolcuların derdini ve sevincini anlatan ve işleri yoğunluğuyla aramızda bulunamayan yönetmen Şükrü ALACAM’a teşekkür ederiz dedi. Son olarak söz alan Ege kordinasyon müdürü Habil EMİR, birlik ve beraberlik masajları verirken film de herkesin kendinden bişeyler bulduğunun filmin sonunda gözyaşalrını tutmadığını söylerken filme konu olan imdat vagonuyla ilgili mizahi bi yaklaşımda bulunarak mevcut binada yer sıkıntısı çeken cer takip bürosuna istemeleri halinde bir imdat vagonu tahsis edeceklerini söyledi.

Demiryolu Emekçilerinin Filmi: Locman
Makinist Uğur (Alican Yücesoy), depo şefliğine terfi eder ve tayini Divriği’ye çıkar. Eşi Handan (Yeliz Kuvancı) ve çocuklarına, hem terfi hem de lojman çıktığı müjdesini verir. Handan konforlu bir hayata kavuşmayı umarken, çocukları Burak (İlker Kaboğlu) ve Berrak (Nisa Sofia Aksongur), yeni bir maceraya atılmanın heyecanı içerisindedir. Divriği’ye varıldığında, lojman sakinlerinin henüz çıkmadığı anlaşılınca Uğur’lar ortada kalır. Lojman boşaltılana kadar başka bir çözüm bulmak zorundadırlar. Tam lojman sorunu çözülmüşken Berrak’ın karayolunda araç altında kalarak ölümü üzerine ile Alaçam ailesinin hayatı kararır.

Görüntü Yönetmenliğini Mehmet Zengin, sanat yönetmenliğini Ahmet Vahapoğlu, kurguyu Arzu Volkan, müziği Hasan Yükselir’in üstlendiği film, geride kalanlar için yeni bir başlangıç, demiryolu yolcuları için ortak bir heyecan yaratıyor.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.