MÜSİAD’dan Adana Metrosunun Devri Konusunda Başkan Sözlü’ye Tam Destek

MÜSİAD Başkanı Burhan Kavak, Adana metrosunun Ulaştırma Bakanlığı’na devredilmesi için Adana’nın sivil toplum örgütleri ile birlikte bakanlığın ziyaret edilebileceğini söyledi.


‘’ADANA YATIRIMCININ GÖZBEBEĞİ’’

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MÜSİAD Adana Şube Başkanı Burhan Kavak ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Hüseyin Sözlü, kentin ekonomik anlamda kalkınması için iş adamlarına büyük görevler düştüğünü, Adana’nın yatırım yapmak için Anadolu coğrafyasında en uygun şehir olduğunu ifade etti.

‘’HEDEFİMİZ REFAH TOPLUMUNU İNŞA ETMEK’’

Başkan Sözlü, üretimi ibadet sayan bir belediye başkanı olduğunu vurgulayarak, ‘’Üretene destek olduğumuzda ve onların üretim kapasitesi arttığında istihdam artacak, işsizlik azalacak. Adana’daki hedefimiz refah toplumunu inşa etmek. Hemşerilerimizin başı dik, sırtı pek olmalı. Adana’da reel sektörle çok iyi diyalog içindeyiz. Onların istediği, bizim yapmayacağımız hiç bir şey yok yasal çerçevede’’ dedi.

‘’METRONUN DEVRİ, SİYASET ÜSTÜDÜR’’

MÜSİAD Başkanı Burhan Kavak ise Adana Büyükşehir Belediyesi’nin daha etkin ve yararlı projeleri hayata geçirebilmesi için daha fazla kaynağa ihtiyaç duyduğunu, metro borcu ile ilgili kesintinin Adana’ya yapılacak hizmette finans sıkıntısı doğurduğunu söyledi ve ‘’Bizler MÜSİAD öncülüğünde Adana’nın metro kamburundan kurtulması için kentteki sivil toplum kuruluşları ile birlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nı ziyaret edebiliriz. Şehrimizin bu kamburdan kurtulmasını istiyoruz. Bu, siyaset üstü bir konu’’ dedi.

Başkan Sözlü de böyle bir girişimden memnuniyet duyduğunu, Adana’nın geleceğinin siyasetten bağımsız olduğunu aktardı.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar