YOLDER Yeniden Örgütlenme İçin Harekete Geçti

Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER), üyelerle daha etkili iletişim kurabilmek ve üye sorunlarına daha kısa sürede çözüm bulabilmek amacıyla yeniden örgütlenme çalışmalarına başladı.


YOLDER Yönetim Kurulu Üyeleri ve tüm bölgelerden gelen üyelerle 24 Mart 2018 Cumartesi günü TCDD Alsancak Lokali’nde bir toplantı düzenlendi. Toplantıda YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Özden Polat, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Ocak, Genel Sekreter Ramazan Yurtseven, Örgütlenmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Kavak, Sayman Ferhat Demirci ve Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Yılmaz olmak üzere Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı yer aldı. Bölgelerini temsilen toplantıya TCDD 1.Bölge’den Ali Gerçek ve Savaş Coşar, TCDD 2.Bölge’den Ömer Bulut, TCDD 4.Bölge’den Şenyurt Cengizoğlu ve Mehmet Durmaz, TCDD 5.Bölge’den Ali Ünal ve Osman Selçuk, TCDD 6.Bölge’den Soner Karaca ve Ali Ekşi, 7.Bölge’den Fahretdin Balkan katıldı.

Toplantıda, öncelikle mevcut üyelere ve sonrasında yeni üye olacak personele daha etkin bir şekilde ulaşarak Dernek çalışmalarını ve kazanımlarını anlatmak üzere çalışma planı oluşturuldu. Bölgelerden gelen temsilcilerin bağlı oldukları bakım müdürlüklerindeki işyerlerinde toplantılar düzenleyerek işyeri temsilcilerini belirlemesi için görev dağılımı yapıldı. Buna göre bölge temsilcileri öncelikle her şube ve işyerinde Dernek üyeleriyle toplantı düzenleyecek ve işyeri temsilcisi için seçim yapılacak. Ardından belirlenen işyeri temsilcileri Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı toplantılar düzenleyerek üyelerle daha yakın iletişim içinde olacak. Dernek amaçlarının ve faaliyetlerinin daha geniş kitlelere ulaştırılması için periyodik bilgilendirme bültenleri oluşturularak üyelerle paylaşılacak.

Önümüzdeki dönem için yeni stratejiler oluşturarak üyelerle daha yakın olmak istediklerini belirten YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Özden Polat, “2009 yılından bu yana çok sayıda yol arkadaşımız ile emek verdiğimiz bir yapı YOLDER. Bu emeğin en iyi şekilde değerlendirilmesi, artık sektörümüzde bir marka haline gelen YOLDER adının en iyi şekilde yönlendirilmesi için yeni bir çalışma planı oluşturma ihtiyacı hissettik. Yaptığımız çalışmaları üyelerimize tam olarak anlatamamak, örgütlülük bilincinin ve Dernek faaliyet alanının iletişim eksikleri nedeniyle üyelerle tam olarak paylaşılamaması en önemli sorunlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorunları yeni çalışma planımız ile en aza indirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

YOLDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Ocak da, “Üyelerimize Demiryolu Bakım Dairesi çalışanları için YOLDER’in bir şemsiye örgüt olduğunu, mesleki alanda karşılaştıkları sorunlar karşısında bu şemsiyenin altında kendilerini daha güvende hissedeceklerini anlatmamız gerekiyor” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar