Ankara Başkentray’a KavuşuyorMetro konforunda banliyö hizmeti verecek Başkentray, UDH Bakanı Ahmet Arslan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle açılıyor…

Ankara’da Sincan-Ankara-Kayaş arasında metro konforunda banliyö hizmeti verecek Başkentray, 12 Nisan 2018 Perşembe günü saat 11.00’de UDH Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN ve Başbakan Sayın Binali YILDIRIM’ın katılımları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle Kayaş Tren İstasyonu Karşısı, Kırıkkale Karayolu yanındaki alanda törenle hizmete açılacak.

Günlük 520 Bin Yolcuya Hizmet Verecek
Yüksek hızlı tren, konvansiyonel tren ve banliyö işletmeciliği için gerekli trafik kapasitesi oluşturmayı amaçlayan Başkentray Projesi kapsamında Ankara-Kayaş arasında 4, Ankara-Behiçbey arasında 6 ve Behiçbey-Sincan arasında 5 hatlı sinyalli ve elektrikli yeni demiryolu inşa edildi.

Başkentray, başlangıçta 15 dakikada bir ilerleyen zamanda ise 5 dakikada bir işletilecek trenlerle günlük 520 bin yolcuya hizmet verecek.

Modern İstasyonlar…
Başkentray projesi kapsamında ayrıca, tamamı engelli vatandaşlarımızın da kullanımına uygun olarak projelendirilen 1 adet YHT gar ve 23 adet banliyö istasyonunun yapımı da tamamlandı.

Sincan, Lale, Elvankent, YHT Eryaman Gar, Etimesgut, Hipodrom, Yenişehir, Kurtuluş, Cebeci, Mamak ve Kayaş istasyonlarında yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kapalı ticari alanlar oluşturuldu.

Raylı Sistem Projeleri İle Entegre
Başkentray’ın Yenişehir İstasyonu’ndan Kızılay Metrosu’na, Kurtuluş ve Maltepe istasyonlarından ANKARAY’a yolcu aktarması mümkün olacak.

Reklamlar