Ankara’da Otopark Sorununa Okul FormülüAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tuna, “Merkezdeki bazı uygun okullara katlı ya da yer altı otoparkı yapılması konusunda çalışmalarımız sürüyor. Özellikle metro istasyonlarına yakın olan okullarda bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkent’teki Büyükşehir Belediyesi’ne ait otoparklarda ilk bir saati ücretsiz, 24 saati 1 TL uygulamasına vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarını belirten Başkan Tuna, merkezde bazı okulların otopark olarak kullanılmasını düşündüklerini belirterek, mevcut bazı otoparklarda ise hukuki sürecin devam ettiğini açıkladı:

“Belediyemize ait birçok otoparkın kiraya verilmesi ve kira sözleşmelerinin uygun olmaması nedeniyle iptal kararları almıştık. Ancak bunlar mahkemeye gittiler ve şuanda yargı süreci devam ediyor. İnşallah mahkemeler belediyemizin lehinde karar verirse bu otoparklar da belediye işletmesinde devam etmiş olacak. Bu arada merkezdeki bazı uygun okullara katlı ya da yeraltı otopark yapılması konusunda çalışmalarımız sürüyor. Özellikle metro istasyonlarına yakın olan okullarda bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Tabii bunun için tüm paydaşlarla görüşmelerimiz sürüyor ifadelerini kullandı.

Başkan Tuna, en çok merak edilen konuların başında yer alan “AŞTİ taşınacak mı?” sorusuna da açıklık getirerek, “AŞTİ taşınmayacak. Yeni bir masrafa gerek yok AŞTİ yerinde kalacak. Ekstra da şehir girişlerine cep terminalleri düşünüyoruz” dedi.

Reklamlar