Ankara Yeni Metro Hatları

Ankara Metro Hatları Durakları
Ankara Metro Hatları Durakları

Ankara Yeni Metro Hatları : Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçe’nin istifa etmesi ile boşalan koltuğa geçerek görevi devralan Mustafa Tuna yeni projeleri peş peşe hayata geçirmeye devam ediyor. 2018 yılında ekmeğe, suya ve ulaşıma zam yapmayacakları müjdesini veren Tuna aynı zamanda Ankara’ya yeni 4 adet metro hattı yapmak için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Ankara’da öncelikle Raylı Sistemlerin yaygınlaştırılması gerektiğine inandığını belirten Başkan Tuna, Ankara’ya 3-4 yerde daha yeni metro hattı yapmayı planladıklarını, Tramvay da düşündüklerini belirten Tuna Ankaray’ın yaygınlaştırılması ile ilgili Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza bazı yerler söyledim. Ulaştırma Bakanımız da destek için yardımcı olacağını söyledi. Biz çok yere istiyoruz. Şimdilik bu yerlerin isimlerini gizli tutmaya çalışıyoruz” dedi.

Yeni Ankara Metro Hatları

Metro bağlantıları için de projeler hazırladıklarını belirten Tuna şöyle devam etti: “Keçiören’den bağlantı kısa ve hızlı gözüküyor. Bizim de talebimiz Siteler ve Aydınlıkevler’den toplaması yönünde, öyle bir çalışmamız var. İlk etapta Esenboğa havaalanı metrosu Keçiören metrosunun devamından Kuzey Ankara’nın oradan devam etmesi şeklinde projeler yapıldı.”

ankara metro hatlari duraklari
ankara metro hatlari duraklari

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bazı ilçelerde metro aktarma seferleri konusunda yaşanan sıkıntıların en kısa sürede çözüleceği müjdesini vererek, “Aktarma işlemleri en kısa sürede tamamlanacak. Sincan’dan Kızılay’a metro aktarmasız olacak. Çalışmalarımız devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Demiryolu Haberleri Ara

2 Comments

  1. Ankarayi söğütöz istsyonunda ne zaman metroyla birleştireceksiniz

  2. Ankarayi söğütöz istsyonunda ne zaman metroyla birleştireceksiniz

Yorumlar