Birdal ve Apaydın Hızlı Tren Projelerini İnceledi

İzmir’e ziyarete gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal ve TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, İzmir – Banaz arası yapımı devam eden hızlı tren hattı ile Eşme, Alaşehir hızlı tren şantiye alanlarında incelemelerde bulundu.

İlk olarak Adnan Menderes Havalimanından İZBAN treni ile Menemen’e daha sonra TCDD’ye ait turne otosu ile Manisa’ya hareket eden Sayın Birdal ve Apaydın’a turne aracında, 3. Bölge çalışmaları ile ilgili sunum yapıldı. Daha sonra turne sırasında Birdal ve Apaydın güzergah üzerinde bulunan istasyonları ziyaret ederek personel ile görüştü.
Sayın Birdal ve Apaydın daha sonra Alaşehir’de yüklenici firma yetkililerinden hızlı tren çalışmaları ile ilgili brifing aldı. Ardından Eşme’ye hareket edilerek arazide çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunuldu.

TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Murtazaoğlu, Özel Kalem Müdürü Haluk Atik, 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, İZBAN AŞ. Genel Müdürü Seçkin Mutlu, İzmir Metro Genel Müdürü ve İZBAN AŞ. Genel Müdür Yardımcısı Sönmez Alev, Bölge Müdür Yardımcıları Nizamettin Çiçek, Soner Baş, Demiryolu Yapım Daire Başkanı Başar Karaman, Demiryolu Modernizasyon Daire Başkanı Hasan Hüseyin Güney ve Servis Müdürleri Sayın Birdal ve Apaydın’ın inceleme ve seyahatine eşlik etti.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.