TCDD’de Şok İddia Görevde Yükselme Sınav Soruları Dağıtıldı MıBirleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası yaptığı açıklamada duyumlarını ile harekete geçtiklerini ifade ederek TCDD’ye yazılan resmi yazıyı ve kurumun cevabını paylaştı.

İŞTE BTS’NİN O AÇIKLAMASI

27 Aralık 20107 tarihinde yürürlüğe giren TCDD Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmenliğinin bazı maddelerinin iptaliyle ilgili 23.02.2018 tarihinde dava açtık.

Diğer yandan; TCDD, ilgili yönetmelik gereğince sınava katılacak olan personelin 4 Nisan 2018 tarihine kadar müracaat etmesi gerektiğini çalışanlara duyurdu.

Duyuru ile birlikte daha bildik odaklar yine devreye girdiler. Yıllardır sendikacılık maskesi altında her türlü adam kayırmacılık, usulsüz ve liyakatsiz atama, nakil, personele baskı ve benzeri yaptıkları yetmemilş gibi yapılacak TCDD Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yazılı ve mülakat sınavını da fırsat görerek algı operasyonuna başladılar.

Sınavlarda sorulacak soru türleri kurum tarafından dahi belirlenmediği halde “sınavda sorulacak sorular” şeklinde WhatsApp üzerinden mesajlar gönderdiler. Oysa ki bir sendikanın asıl görevi olan TİS ve adil bir çalışma ortamının sağlanması, kurumlara sahip çıkılması konusunda kılını dahi kıpırdatmayanlar bu gibi usulsüz davranışları yapmaktan hiç çekinmiyorlar.

Bu duruma dur demek için derhal kurum yetkilileri ile görüştük ve bu rezalet için önlem almalarını ve sınavların adil ve objektif olması için önerilerimizi sunduk. Bu konuda kurum 11.04.2018 tarihinde verdiği cevap yazısı aşağıdadır.

Biz BTS ailesi olarak çalışanları bölen, kurumu liyakatsiz atama ve adam kayırmacılığı ile zora sokan bu zihniyetle ve buna alet olan kurum yöneticilerini kamuoyu önünde deşifre edeceğimizden yargı önünde hesap soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.