Eskişehir’de Tramvay Sefer Saatlerine Yeni DüzenlemeESTRAM, Otogar yanında bulunan Hareket Merkezi’ne ek olarak Tepebaşı bölgesinde hizmet veren tramvaylar için yeni hareket merkezini hizmete sunuyor. Batıkent-SSK ve Çamlıca-SSK tramvaylarının kullanacağı yeni merkezi ile birlikte tramvay sefer saatleri ile ilk ve son sefer güzergâhlarında da değişikliğe gidiliyor.

Batıkent’te bulunan ESTRAM Hareket ve Geceleme Merkez Alanı 28 Mayıs 2018 Pazartesi günü itibariyle kullanılmaya başlanıyor. ESTRAM tarafından yapılan düzenleme ile ilk seferlerini Otogar-Batıkent, Otogar-Çamlıca, son seferlerini ise Batıkent-Otogar, Çamlıca-Otogar arasında gerçekleştiren tramvayların bu seferleri iptal edilerek Batıkent Hareket ve Geceleme Merkezi sayesinde sabahları Batıkent bölgesinde seferlerin daha erken başlaması, akşamları ise daha geç sona ermesi sağlanmış olacak.

Yeni düzenlemeye göre; Batıkent’ den SSK’ ya ilk tramvay 05.59 da, son tramvay 23.38 de, SSK’dan Batıkent yönüne ise ilk tramvay 06.20 de, son tramvay 00.11 de hareket edecek.

Çamlıca’dan SSK’ya ilk tramvay 06.09 da, son tramvay 23.51 de, SSK’dan Çamlıca yönüne ise ilk tramvay 06.29 da, son tramvay 23.35’de hareket edecek.

ESTRAM Sefer saatlerinin 28 Mayıs Pazartesi itibariyle ESTRAM internet sayfasında güncelleneceğini, vatandaşların her türlü öneri ve şikayet için 0222 237 63 64 üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini belirttiler.