Mehmet Başoğlu Sivas Demirspor Kulübünü Ziyaret EttiKısa bir süre önce TÜDEMSAŞ Genel Müdür Vekilliği görevine atanan Mehmet Başoğlu TÜDEMSAŞ bünyesinde, 1940 yılından itibaren aktif ve aralıksız olarak faaliyet gösteren Sivas Demirspor Kulübünü ziyaret etti.

TÜDEMSAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu Sivas Demirspor Kulübüne ait Güreş ve Taekwondo salonlarını gezdi. Başoğlu, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonlarının yetiştiği Sivas Demirspor Kulübü salonları ve kulübünün faaliyet gösterdiği beş branş hakkında kulüp yöneticilerinden bilgi aldı.

Mehmet Başoğlu, Taha Akgül Güreş ve Taekwondo Salonlarını gezdi. Sivas Demirspor Kulübü yönetimi, teknik heyeti ve sporcularının hazır bulunduğu ziyarette Genel Müdür Başoğlu, ”Sivas Demirspor Kulübümüz, 78 yıldır, başta Ata Sporumuz Güreş ve Futbol olmak üzere Taekwondo, Hentbol, Atletizm, Basketbol gibi diğer farklı branşlarda hizmet eden köklü bir kulüptür. Bu salonlardan geçmişte büyük şampiyonlar çıktığı gibi bundan sonra da ülkemizi Milli Takımlar düzeyinde temsil edecek sporcular çıkacaktır. Sevgili gençler, şunu unutmayın; sağlıklı yaşamanın en önemli kaynağı spor yapmaktan geçer. Sizden tek isteğim, spor yaparken okulumuzu, derslerimizi sakın ihmal etmeyin. Şampiyonluklar da yaşasak, büyük başarılar elde etsek de eğitimli sporcu olmak sizleri toplumda ayrıcalıklı kılacaktır. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Hepinize üstün başarılar diliyorum.” dedi.