Alaçam MYO’dan Samsun Lojistik Merkezini ZiyaretSamsun Lojistik Merkezi Genel Müdürü Sayın Temel Uzlu’nun daveti üzerine, Alaçam MYO müdürü Prof. Dr. Kürşat Demiryürek ve öğretim görevlileri Lojistik Merkezini ziyaret etti.

Ziyarette öncelikle Uzlu Samsun ekonomisine büyük katkı sağlayacak merkez hakkında detaylı bilgi verdi. Sonrasında Alaçam MYO Lojistik, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Posta Hizmetleri ve Çağrı Merkezi Hizmetleri programları öğretim görevlileri uzmanlık alanlarını ve derslerini anlattılar. Ayrıca yüksekokul müdürü sayın Demiryürek yürütücülüğünü yaptığı TÜBİTAK ve DOKAP Girişimcilik projelerimizi tanıttı. Merkez ile MYO arasında İleriye yönelik eğitim, tanıtım, araştırma, staj ve konferans faaliyetlerine ilişkin işbirliği konularında görüşüldü.

Yeni eğitim öğretim döneminde Uluslararası bir sempozyum düzenlemek istediklerini belirten Uzlu bu sempozyum da Alaçam MYO ile işbirliği yapmak istediğini belirtti. Ayrıca yine hem öğrencilerin Lojistik Merkezini ziyaret etmelerini hem de kendisinin MYO’yu ziyaret ederek bilgi alışverişinin sağlanmasını istediğini belirtti. Sanayi-Üniversite işbirliği açısından bu ziyaretin hem Meslek yüksekokulu adına hem de Üniversite adına oldukça faydalı olduğu vurgusu yapıldı.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.