Başkan Yücel’den Teleferik AçıklamasıHaftalık olağan encümen toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, teleferik başta olmak üzere gündemdeki konuları yorumladı.

Alanya Belediye Encümen’i haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Encümen’in gündemine gelen konular değerlendirilerek karara bağlandı, kira sözleşmeleri biten bazı belediye mülklerinin ihaleleri yapıldı.

Toplantı sonrası Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yücel ilk olarak Vali Münir Karaloğlu’nun tepkisi sonrası ucuzlayan teleferik fiyatlarının tekrar 18 TL olmasını değerlendirdi. Yücel, “Vali beyin ricasına göre 3 aylık bir indirim yaptılar. Yoksa biz bunun bir şekilde olmasına taraftar değiliz ama en kısa zamanda gelecek yıllardaki oranlardan düşüş yaptıracağız” dedi.

VATANDAŞA ÇAĞRI
Vergi affı ve İmar Barışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yücel, “Hem vergi affı hem de imar barışıyla ilgili çalışmalar başladı. Son 2-3 gündür vergi affıyla ilgili belediyemize 31 Mart 2018’e kadar borçlarla ilgili bu aftan yararlanmak isteyen vatandaşlara 31 Temmuz’a kadar belediyemize müracaat etmeleri gerekiyor. Emlak, inşaat, işgaliye, çevre-temizlik, ilan-reklamla ilgili olan vatandaşlar bu süreç içerisinde belediyemize müracaat etmeli. Bütün ekiplerimiz bu doğrultuda çalışıyor. İnsanlara yardımcı olmaya çalışıyor.  Son günlerde ülke gündeminde olan imar barışıyla ilgili de artık müracaatlar dün itibarıyla başladı. Bölgemizde yapıyla ilgili sıkıntısı olan tüm vatandaşlar gerek e-Devlet üzerinden gerekse Çevre İl Müdürlüğü’nden müracaat kayıtları başladı. Bu konuyla ilgili mağdur olan vatandaşlarımız da bir an önce buralara müracaatlarını yapıp kayıt belgelerini almaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“BU ŞEKİLDE OLMASINA TARAFTAR DEĞİLİZ”
Alanya Teleferik’in daha önce 15 TL’ye indirilen fiyatlarının tekrar 18 TL’ye çıkarılmasıyla ilgili soruya cevap veren Yücel, “Buradaki sözleşme etiğine göre böyle bir karar almışlar. Çünkü sözleşmedeki fiyat tarifesinden uygulama yaptılar. Çünkü Vali beyin ricasına göre 3 aylık bir indirim yaptılar. Yoksa biz bunun bir şekilde olmasına taraftar değiliz ama en kısa zamanda gelecek yıllardaki oranlardan düşüş yaptıracağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.gercekalanya.com