Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminali Geçici Kabul Aşamasında

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak Muğla Dalaman Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.


Burada, yapım çalışmaları geçici kabul aşamasına gelen yeni dış hatlar terminal binasının hizmete açılmasından önce hazırlıkları yerinde inceleyen Genel Müdürümüz Ocak, resmi Twitter hesabından (twitter.com/fundaocakdhmi) ziyaretiyle ilgili paylaşımlarda bulundu:

Dün, Denizli Çardak Havalimanındaki incelemelerimizin ardından Dalaman Havalimanımıza konuk olduk. Yapım çalışmaları geçici kabul aşamasına gelen yeni dış hatlar terminal binasındaki yoğun faaliyetleri yerinde inceledik.

Burada KÖİ Modeli ile çok güzel bir dış hatlar terminal binası inşa ediyoruz. 125.000 metrekarelik, 5.000.000 yolcu/yıl kapasiteli dış hatlar terminal binası, yolcularımızın daha kaliteli, güvenli ve konforlu seyahat etmelerine hizmet edecek şekilde tasarlandı.

Yeni dış hatlar terminalinin hizmete girmesinden sonra, mevcut dış hatlar binası yeniden düzenlenerek iç hatlar terminal binası olarak kullanılacak.

Açılışına sayılı günler kalan bu görkemli esere emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve yüklenici firma çalışanlarına kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

DALAMAN KAYMAKAMI ALİ GÜLDOĞAN’I ZİYARET…

Yaptığı incelemelerinin ardından DHMİ Genel Müdürü OCAK, Dalaman Kaymakamı ve Havalimanı Mülki İdare Amiri Ali Güldoğan’ı makamında ziyaret etti.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar