Gaziantep’te 240 Km Arazi Yolu Açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey ilçesine bağlı 91 köyün 18’inde 240 kilometre uzunluğunda yeni arazi yolu açtı. Açtığı arazi yollarıyla kırsal bölgeye yatırımlarını hızlandıran Büyükşehir, bölge halkının rızasını kazandı. Arazilerine daha kolay ulaşabilecek köylüler ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.


Büyükşehir belediyelerinin hizmet sınırlarını il sınırları olarak değiştiren 6360 sayılı Büyükşehir Yasası kapsamında hizmet ağını genişleten Büyükşehir, ağırlaşan hizmet yükünü sırtladı. Arazilerine ulaşmakta zorlanan köylülerin “Yol” talebini karşılayan Büyükşehir, bir yıldır sürdürdüğü yoğun çalışmalar sonucunda 4 grup köy yolunu tamamladı, 240 kilometre uzunluğundaki arazi yolunu hizmete aldı.

Sırasöğüt (Köy) Mahallesinde yürütülen arazi yolu açma çalışmaları hakkında bilgi veren Mahalle Muhtarı Şıh Mehmet Güney, geçmişte Sırasöğüt köylülerinin arazilerine ulaşmada zorluk yaşadıklarından bahsederek, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in göreve gelmesiyle yüzlerinin güldüğünü bildirdi.

Güney, “Mahallede, vatandaşların arazilerine gidebilmesi için arazi yollarına ihtiyaç vardı. Başkanımıza sorunumuzu anlattık, arazi yolunun açılmasın istedik. Kendisine köylülerin yaşadıklarını dile getirdik, bizi can kulağıyla dinledi, gereğini yaptı, bugüne kadar bir dediğimizi iki etmedi Allah kendisinden razı olsun, hizmet aşkıyla gece gündüz demeden çalışıyor. Maşallah başkanımız arı gibi çalışıyor, çalışmalarından çok memnunuz. Vatandaşlarımız eskiden bu arazilere hayvanlarla bile zor geliyordu. Mahallemizde 15 kilometre arazi yolu açıldı. Belediyemiz dağ, taş, tepe, yamaç demeden arazi yollarını açıyor” dedi.

Çalışmalardan dolayı memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri ise, şunları bildirdi: “Daha önceden hayvanlarla güçlükle ulaşabildiğimiz arazilerimize şimdi arabalarımız, motorlarımız, traktörlerimiz ile gidebileceğiz. Çok güzel yollar açılıyor. Başkanımız, bizim için bayağı güzel imkanlar sağlıyor. Allah, kendisinden razı olsun.”


İlk yorum yapan olun

Yorumlar