İstanbul Yeni Havalimanına İlk İnişi Cumhurbaşkanı Yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın içinde olacağı uçak 21 Haziran’da İstanbul Yeni Havalimanı’na inen ilk uçak olacağı açıklandı.


Türkiye’yi havacılık alanında Dünya’nın sayılı havalimanları arasına sokacak, İstanbul’un yeni havalimanı için çalışmalar 29 Ekim tarihine yetiştirilecek şekilde hızla ilerliyor. Diğer taraftan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yeni Havalimanı’na inip inmeyeceği konusu netlik kazandı. Konuyla alakalı resmi açıklama yapıldı. İstanbul Yeni Havalimanına ilk uçak hangi tarihte inecek, kimin uçağı olacak belli oldu.

29 Ekim’de açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’na ilk uçağın ne zaman ineceği de kesinleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın içinde olacağı uçak İstanbul Yeni Havalimanı’na inen ilk uçak olacak.

Dünya genelinde merakla beklenen en modern ve en büyük havalimanı projelerinden birisi olacak İstanbul Üçüncü Havalimanı projesinde artık günler kaldı. Böylece 21 Haziran tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan uçak Yeni Havalimanı pistine iniş gerçekleştirecek.

Diğer taraftan yapım işleri ve diğer düzenlemelerin tüm hızıyla devam ettiği ve belirtilen tarihlerde Yeni Havalimanı açılışının planlandığı üzere yapılacağı gelen bilgiler arasında. Şimdi gözler 21 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek uçuşa çevrilmiş durumda.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar