İstanbul’un Ulaşım Sorunu Yeni Metro Hatları İle Çözülecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kartal Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret etti. Ardından Soğanlık Mahallesi’nde vatandaşlarla hasbihal etti.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kartal Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Fikret Çelik ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda otobüs, minibüs, taksi ve servis esnafının temsilcileri de yer aldı.

Ramazan ayının birliğimize beraberliğimize vesile olmasını dileyen İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul’un öncelikli sorunu olan ulaşım sorununu şoförler ve esnaf odaları ve vatandaşlarla beraber çözmeye gayret ettiklerini söyledi.

İstanbul’da insanların evine huzurlu bir şekilde ulaşması ve ağır bedeller ödenmemesi için çalıştıklarını ifade eden Mevlüt Uysal, “İstanbul’da şu anda 160 kilometre işleyen metromuz var. 277 kilometre metro inşaatı da devam ediyor. Dünyada en fazla metro inşaatı olan şehir İstanbul. Ancak İstanbul’un ulaşım sorununu çözmek için 600 kilometre daha metroya ihtiyacımız var. Önümüzdeki yıllarda 600 kilometre metro inşaatını başlatmayı planlıyoruz” diye konuştu.

24 Haziran’da Türkiye’nin bir sistem değişikliğine gideceğini hatırlatan Uysal, Türkiye’de yerel yönetimler ile meslek odalarında başkanlık sisteminin 60 yıldır fiili olarak uygulandığını söyledi.

Başkanlık sisteminde işlerin en pratik şekilde yürüdüğünü ve işi yapacak kişinin direk halk tarafından seçildiğini anlatan Uysal, “Önümüzdeki 5 yıl içinde güçlü bir Cumhurbaşkanı ve güçlü bir TBMM Türkiye’yi şaha kaldıracak” dedi.

Oda Başkanı Fikret Çelik de UBER sorununun çözülmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, ‘İBB 3 senelik sorunlarımızı, siz göreve geldikten sonra bir kalemde çözdü. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Başkan Mevlüt Uysal, daha sonra Soğanlık Mahallesi’ne geçerek burada vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlarla hasbihal eden ve taleplerini dinleyen Mevlüt Uysal, Kartal Taş Ocakları’nın Millet Bahçesi olacağının müjdesini verdi.

Mevlüt Uysal, Kartal gezisi kapsamında Afrin operasyonunda şehit olan Koray Karaca’nın ailesini de ziyaret ederek, baba Ramazan Karaca ile anne Fadime Karaca’ya taziye dileklerinde bulundu.

Başkan Uysal; iftarda ise Maltepe Nezahat-Aslan Ekşioğlu İlköğretim Okulu öğretmenleri, okul aile birliği üyeleri ve vatandaşlarla iftar yapacak. Ardından da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Maltepe etkinlik alanında incelemelerde bulunacak.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar