Kocamaz’dan, Mersin Şehir Hastanesine Ulaşım Sorunu İddiasına YanıtMersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısında Mersin Şehir Hastanesi’ne ulaşımda sıkıntıların yaşandığı iddialarına cevap veren Başkan Kocamaz, “Mersin Şehir Hastanesine devamlı surette ulaşım sağlanıyor” dedi.Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz son günlerde basında ve kamuoyunda yer alan Mersin Şehir Hastanesi’ne ulaşım sorununun yaşandığı ve sorumlusu olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin gösterilmeye çalışıldığı haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldikleri günden bu yana Mersin’de ulaşım sorunu yaratmaya değil, ulaşım problemlerini çözmek adına çalışmalarını yürüttüklerini söyleyen Başkan Kocamaz, iddia edildiği gibi Şehir hastanesine ulaşım konusunda her hangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirtti. Başka Kocamaz, “Şehir Hastanesine ulaşım konusunda yapılan haberlerde sanki oraya hiç araç gitmiyormuş, insanlara zulüm yapılıyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışıyor. Birkaç dolmuşçunun yorumuna göre insanları adeta birbirine kırdırmaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Şehir hastanesinin hizmete girmesinden bu yana bölgede ulaşım anlamında bir kaos yaşanmaması adına bir takım önlemler aldıklarını ifade eden Başkan Kocamaz, “Mersin Şehir Hastanesi’nin açıldığı günden bu yana Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak o bölgede bir kaos yaşanmaması için dolmuşların ve minibüslerin oraya gitmesini istemedik. Bunun yerine Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak ücretsiz ring seferleri koyduk. Akabinde Mersin Üniversitesi ile birlikte ulaşım güzergâhları ile ilgili çalışma neticesinde Mersin’in her bölgesinden oraya belediye otobüslerinin hastanenin kapısına kadar varması için yeni bir güzergâh düzenlemesi yapıldı. Ve şu anda 12,15,18,28,29,32,76 ve 79 hat numaralı otobüslerimiz Mersin’in her bölgesinden Şehir Hastanesine ulaşım sağlıyor” diye belirtti.

Şehir hastanesi ile ilgili yapılan haberlerin bilinçli olarak, belli bir senaryo çerçevesinde yürütüldüğünü dile getiren Başkan Kocamaz, “O haberlerde gördünüz ki haberler çarpıtılmış, bazı toplu taşımacıların yönlendirilmesiyle olay çok daha farklı noktalara çekildi. Tabi ki seçim öncesi süreçte bunları bekliyorduk. Oluşturulan bu Cumhur İttifakı’ndan rahatsız olanlar belki direk bize saldıramıyorlar ama bu yollardan böyle bir senaryo yürütmeye çalışıyorlar. Ama bilsinler ki bu senaryo da boşa çıkacaktır” dedi.

Mersin Şehir Hastanesi’ne 8 Ayrı Hat İle Ulaşım Sağlanıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin’in her bölgesinden Mersin Şehir Hastanesi’ne ulaşım sağlamak mümkün. Kentin farklı bölgelerinden hareket eden Mersin Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma otobüsleri 8 ayrı hat ile Şehir hastanesi seferlerini gerçekleştiriyor.

12,15,18,28,29,32,76 ve 79 hat numaralı, varış noktası Mersin Şehir Hastanesi olan otobüs güzergâhları ise şöyle; 12 Numaralı Hat Afetevler’den Kalkış Yaparak, AMATEM, Efes Sitesi, İstemihan Talay Caddesi, Nevit Kodallı Caddesi, Göçmen, Pozcu, Muğdat, Silifke Caddesi, Taş Bina, İstasyon, Sanayi, Yeni Hal, Güneykent Parkı, Diş Hastanesi, Şehir Hastanesi Güzergahını, 15 Numaralı Hat Tırmıl’dan Kalkış Yaparak, Özgürlük Mahallesi, Makine İkmal, Toros Devlet Hastanesi, İstiklal Caddesi, Hastane Caddesi, Toroslar Belediyesi, Toros Caddesi, Akbelen, MEŞOT, Şehir Hastanesi güzergahını takip ediyor.

18 Numaralı Hat Makine İkmal’den Kalkış Yaparak, Toros Devlet Hastanesi, İstiklal Caddesi, Hastane Caddesi, Toroslar Belediyesi, Çavuşlu, MEŞOT, Şehir Hastanesi Güzergâhını, 28 Numaralı Hat Tece’den Kalkış Yaparak, Davultepe, Mezitli, KİPA, Üniversite Caddesi, 2. Çevre Yolu, Forum, Anıt, Toroslar Kaymakamlığı, Eski Çocuk Hastanesi, Cumhuriyet Evleri, Şehir Hastanesi güzergâhında son buluyor.

29 numaralı hat Üniversite Hastanesi’nden kalkış yaparak, KİPA, GMK Bulvarı, Pozcu, Çetinkaya, Eski Devlet Hastanesi, Çevik Kuvvet, Çiftçiler Caddesi, Kurdali, Güneykent, Yalınayak, Cumhuriyet Evleri, Şehir Hastanesi güzergâhını, 32 Numaralı Hat Bağlarbaşı’ndan Kalkış Yaparak, Huzurkent, Cam Sanayi, Yakaköy, Kazanlı Kavşağı, Karacailyas Kavşağı, Karaduvar Kavşağı, Turgut Özal Bulvarı, Yeni Hal, Yalınayak, Diş Hastanesi, Şehir Hastanesi güzergahını, 76 Numaralı Hat, Mezitli Yaşar Doğu Caddesi’nden Kalkış Yaparak, Soli, İçel Anadolu Lisesi, Viranşehir, Babil Caddesi, GMK Bulvarı, Üniversite Caddesi, Üniversite Hastanesi, 13. Cadde, Metro, Gözne Caddesi, Akbelen, MEŞOT, Şehir Hastanesi güzergahını, 79 hat numaralı otobüs ise Taş bina’dan kalkış yaparak, İstasyon, Fabrikalar Caddesi, Hastane Caddesi, GMK Bulvarı, Makine İkmal, Şevket Sümer, Okan Merzeci Bulvarı, Selen Kavşağı, Diş Hastanesi, Şehir Hastanesi Ve MEŞOT güzergahını takip ederek Mersin Şehir Hastanesi’ne girmek isteyen vatandaşlara hizmet veriyor.

Ayrıca Mimar Caddesi ve Şehir Hastanesi arasında beş dakikada bir ücretsiz ring hattı hizmet veriyor.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.