TCDD’de Çalışan Tren Teşkil Görevlisinin Müzik AşkıManisa Gar’da tren teşkil görevlisi olarak çalışan 24 yaşındaki Ali Sevim, yaptığı işten arta kalan zamanlarda müzikle uğraşıyor.

Manisalı genç müzisyen 24 yaşındaki Ali Sevim, asıl işi olan tren teşkil görevinin yanı sıra, boş zamanlarında da müzikle uğraşıyor. 2006 yılından bu yana müzikle uğraşan Sevim, işten artan zamanlarında evinde kurduğu stüdyoda kayıtlar yapıyor, Manisaspor’a ve firmalara şarkılar hazırlıyor. Genç müzisyen Manisalılardan destek bekliyor.

5 YILDIR TCDD’DE ÇALIŞIYOR
Sevim, kendi imkanlarıyla evinde kayıt stüdyosu kurduğunu ifade etti. Sevim sözlerine şöyle devam etti: “Manisaspor dahil olmak üzere bazı firmalara, çeşitli yerlere şarkılar yaptım. 2012-2013 yılında işe girdim. 5 senedir TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’nde çalışıyorum. Farklı farklı bölgelerde çalıştım. Son olarak Manisa’da çalışıyorum. Trenlerin gireceği yolları belirliyoruz. İstasyonların kabulünü yapıyoruz burada. Giriş çıkış yollarını belirliyoruz. Trenlerin teşkilini yapıyoruz. Vagon aralarını birleştirme olsun, yük trenlerini hazırlama olsun. Bir yandan demiryollarında çalışırken, bir yandan da müzikle uğraşıyorum. En büyük sıkıntımız destek. Manisa halkından destek bekliyoruz. O destek olduğu sürece her zaman daha iyi yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum. Desteği alırsak çok daha iyi olabilir.”

Tarzının rap müzik olduğunu dile getiren Sevim, “Genellikle rap müzikle uğraşıyorum. Tanıtım şarkıları oluyor. Firmalardan teklifler gelirse şarkılar yapıyoruz. En son bir proje imza atıp klip yayınladık. Boşluk bulduğumuz sürece işle beraber zaman ayırmaya çalışıyorum. Şarkı sözlerimizi kendimiz yazıyoruz, kaydımızı stüdyomuzda alıyoruz. Kendimiz çekip kendimiz montaj yapıyoruz. Karşıdan sadece beklediğimiz izlenmesi, dinlenmesi. Ateş Suhan isimli mahlası kullanıyorum. İçimde attığım durumlar oldu. O içime attıkları kağıda dökmeye karar verdim. Onları ritimle buluşturayım dedim. O zaman ağabeylerimizde vardı onlardan ders alarak bu şekilde hayalimizi gerçekleştirmiş olduk.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Manisa Kulis Haber

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.