Trabzon Büyükşehir 5 Ayrı Ekiple Asfaltlama YapıyorTrabzon Büyükşehir Belediyesi şehrin her noktasında yol asfaltlama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 2018 yılı için konulan 400 bin ton asfalt serme hedefi doğrultusunda şehir genelinde 5 ayrı ekiple birlikte asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi ayrıca ilçe ve mahallelerdeki altyapı eksikliklerinin giderilmesi içinde yoğun mesai harcıyor.

Köprübaşı ilçesi Akpınar Mahallesi’nde 1250 ton, Çifte Köprü ve Gündoğan Mahallerinde 1250 ton asfalt dökülerek toplamda 2 bin 500 metre yolun modernizasyonu gerçekleştirildi. Çalışmalara Köprübaşı Belediye Başkanı Ahmet Tekke’de eşlik etti. Asfalt dökümü Güneşli Mahallesi’ndeki asfaltlama ile devam edecek.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un hangi noktasında yol sorunu varsa çözümlemek için ekiplerinin tam kapasite çalıştıklarını dile getirerek, “Mahallelerimizdeki yol çalışmalarımızı belli bir program çerçevesinde sürdürmekteyiz. Mahalle yollarımızı bu program çerçevesinde modernize ediyoruz ve hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. 2018 yılı için 400 bin ton asfalt hedefi koymuştuk, bu hedeften şaşmadık ve kendi tesislerimizde ürettiğimiz asfaltı mahallelerimize sermek suretiyle bu yolda ilerliyoruz. Gelip geçici iş yapmak yerine hemşerilerimize uzun yıllar hizmet edecek, kaliteli yollar oluşturmak için titizlikle çalışıyoruz. Bu sayede hem israftan sakınıyor hem de vatandaşlarımızın kaliteli hizmet almasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Köprübaşı İlçe Başkanı Orhan Erdoğan, “Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt ve beton çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Bu çalışmalarda emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na, ilçe belediye başkanımıza, teşkilat başkanımıza ve emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunarım” şeklinde konuştu.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.