Bakan Yardımcılarından TÜDEMSAŞ’a Destek BekliyoruzUlaştırma Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, Sivas’tan üç bakan yardımcısı çıkmasının kentte sevinçle karşılandığını ifade ederek, TÜDEMSAŞ için ilgi ve alaka bekledikleri belirtti.

Ulaştırma Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker yaptığı yazılı açıklamada, Sivas’tan üç bakan yardımcısı çıkmasının kentte sevinçle karşılandığını ifade ederek, TÜDEMSAŞ için ilgi ve alaka bekledikleri belirtti.

TÜDEMSAŞ’a Bakanlıktan TAM Destek
UDEM HAK-SEN Genel Başkanı Abdullah Peker yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Son yapılan atamalarda Sivas’tan üç bakan yardımcısı çıkması hepimizi sevince boğmuştur. Sivas’a hizmetlerin ve yatırımların gelmesi noktasında hiç bir sıkıntı yaşanmayacağı kanısındayım. Sivas’ta bulunan kurumların en önemlisi olan TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü için atanan üç bakan yardımcımızdan ilgi ve alaka bekliyoruz.

Özel sektörden ve devletten iş temini için gerekenleri yapacaklarından hiç bir şüphemiz yoktur. TÜDEMSAŞ bilindiği üzere Sivas’ımızın istihdam konusunda can damarıdır yetişmiş eleman ve teknik donanıma sahip bir kuruluşumuzdur. Kendi alanında Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın da sayılı kuruluşları arasında yer almaktadır. Şu anda bile Sivas piyasasına aylık ortalama on milyon lira sıcak para akıtmaktadır.

TÜDEMSAŞ’a Destek Olma Zamanı
Gerek esnafın gerekse yan sanayinin desteklenmesi açısından TÜDEMSAŞ’ın önemi asla göz ardı edilmemeli her beş Sivaslıdan ikisine ekmek kapısı olmuştur. Böyle bir kurumun daha da üst noktalarda olması gerekir. bu noktada Tüm Sivaslı bürokratların ve STK’ların destek olmaları gerekir .

TÜDEMSAŞ Sivaslıların öz malıdır. Ne lojmanlarını ne de fabrika arazilerini kimseye rant olarak yem etmeyeceğiz. Amacımız daha gelişmiş daha rantabl çalışan bir TÜDEMSAŞ.

Ankara’nın yıllardır şaşı bakması kurumun üretim alanında atılım yapmasını engellemiştir. Üç bakan yardımcımızın gayretlerle bu durum son bulacaktır diye düşünüyorum. Sivas halkı olarak daha üreten, büyüyen ve ülkemize katma değer getiren projelerle yatırım beklemekteyiz. Önce devletimiz sonra sendika anlayışıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”ifadelerine yer verdi.

Reklamlar