Bilecik’te Kurumlara Bisiklet Park Alanları KazandırılıyorBilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün Atölye birimleri tarafından başlatılan ‘’Sıfır Atık Projesi’’ kapsamında kurumlara Bisiklet Park Alanları kazandırılmaya devam ediliyor.

Karbon ayak izini belirleyen bir Belediye olan Bilecik Belediyesi ayrıca Sağlıklı Kentler Birliği üyeliği kapsamında başlatmış olduğu ’’Yeşil Bisiklet ’’ ve ‘’Haydi Çocuklar Bisiklet ile Okula’’ projeleri kapsamında temiz enerji ve sağlıklı ulaşım aracı olan bisikletin, tüm bireylerin kullanımını arttırarak; hem karbon salınımının azaltılması hem de doğayı ve çevreyi korunması adına büyük bir adım olarak gösteriliyor. Bisiklet Parkları projesinin tüm kurumlara uygulanması hedeflenmekte.

İleriki safhalarda bisikletle ulaşım, park alanlarının haricinde, bisiklet parkurlarının ve yollarının da standartlara uygun olarak hazırlanarak Bilecik’te bisikletin bireyler tarafından sevdirilmesi ile hem trafiğin azalmasına hem de sağlıklı bireylerin oluşmasına katkı sağlayacak. Bunun yanında günümüzün en önemli sorunlarından birisi olan iklim değişikliği ve karbon ayak izinin azalmasına yönelik bir farkındalık oluşturulması hedeflenmekte. Yapılan bu projenin diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olmasını temenni ediyoruz.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.